Wpis z mikrobloga

@LibertyPrime: Dostałem klucz do tego i trochę pograłem. To jest klonik MtG + system many z HS + kilka innych, mało znaczących nowości. Myślę, że jeśli ktoś chce pograć w klona magica to lepiej zagrać w MtGA.

Ogólnie nudy + wkurzające RNG z dobierania (jak nie dobierzesz szybko przynajmniej 1/2 z 6 kart w 40 karcianym decku to jesteś w doopie, bo cały twój plan opiera się na tych 6 kartach,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@LibertyPrime: Gwint nigdy dużej popularności nie zdobył i nie zdobędzie (chociaż tu chciałbym się mylić)

Gwint z tym że nie ma w nim many/energii czy czegokolwiek czym płaci się za zagranie karty jest unikatowy. Niektórzy się gubią gdy karty dostępne do zagrania nie świecą się na zielono jak neon nad burdelem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tego talie są bardzo małe i w uproszczeniu dobiera się je
Gwint nigdy dużej popularności nie zdobył i nie zdobędzie (chociaż tu chciałbym się mylić)


@soltysek: To akurat oczywiste. Będzie solidną grą ale świata już nie zawojuje. No chyba że serial netfixa okaże się wielkim sukcesem i będzie ogromny hype na uniwersum.
@LibertyPrime:

Deweloperzy Gwinta kolorystykę w ciemnych barwach dobrali do ciężkiego klimatu Wiedźmina, ale z praktycznego punktu widzenia słabo się to ogląda, bo obraz się zlewa w oczach. Do tego dołożone jest mnóstwo tekstu do nudnych mechanik, które można byłoby streścić do: zadaj 2 dmg.

Natomiast w Runeterrze wyraziste kolory pomagają przy śledzeniu rozgrywki. Długość tekstów też w większości przypadków jest okej. Ludzie chcą grać, a nie zatrzymywać się przy każdej karcie
@LibertyPrime: Nie ma szans dobić HSa obiektywnie patrząc - na razie wygląda jakby miała szansę się utrzymać ale kosztem innych gier z uniwersum. Myślę, że TFT może na tym stracić jeszcze bardziej niż obecnie jeżeli kilka osób utrzymujących oglądalność wolałoby przenieść się na karciankę - a HS jak to HS słabnie, ale jeszcze bardzo długo będzie tą "naj" karcianką.