Wpis z mikrobloga

@p0lybius: Może powrót do jakiejś klasyki typu Jagged Aliance
Fajną grą jest też "Original War" i muszę powiedzieć że styl gry jest bardzo hmmm... oryginalny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogółem lubię strategie nie rts-owe, które jednak są jedynymi w swojej katogorii, do takich należy też seria Majesty.

A ztakich Grand Strategy to słyszałem o "Power and Revolution" z 2016 roku serii "Geopolitical simulator"
@Egribikaver: te geopolitical też drewniane, bardzo ubogie. Jest masa róznych funkcjonalności, które w zasadzie nie działają, albo działają tak, jak nie powinny. Mechanika gospodarki jest totalnie spartalona, element wojskowości nie istnieje, dyplomacja bardzo uboga.
@IchVersteheNicht: dawno temu grałem w FM, ale ja o piłce mam januszowe pojęcie. Lubię pograć, lubię obejrzeć, ale takim pro-ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, nie ogarniałem tych niuansów i tego jak działa piłka nożna na takim bardzo profesjonalnym poziomie. Dlatego dosć szybko z tym skończyłem.

Przypomniało mi się natomiast, tak w nawiązaniu do managerow, ze jest przecież Cities Skylines. Dawno w to nie grałem. Strategii tam mało, jak rozgryziesz schemat
@Jan_K: grałem w samego faraona. Dobry był, ale obecnie szukam czegoś bardziej w stylu grand strategy. Chociaz w sumie dzieki za przypomnienie, chyba sobie przypomne Faraona, i zobacze resztę. Wiem, że w Cezara chwile grałem.
@p0lybius: Ja tez nie uwazam sie za jakiegos wielkiego kibica, ba podchodzac do FMa (a wtedy jescze CMa) kompletnie nie interesowalem sie pilka. Gra urzekla mnie jako strategia, poziom zlozonosc, zazebiajacych sie elementow i jej logicznosc byla wlasnie tym co mnie do niej przekonalo i nadal przekonuje. Gra daje ta frajde gdzie widzisz, ze twoje zaangazowanie przynosi wymierne efekty.

Cities Skylines mimo swojej miodnosci jakos nie potrafilo przykuc mnie na dluzej
@IchVersteheNicht: Co do CS to zgoda, że jest prosta, złożona tylko pozornie i tak dalej. Ale mnie właśnie przykuła do kompa na kilkanaście ładnych godzin, ale właśnie ze względu na to, że mi się fajnie budowało :D

Takie simsy, ale w większej skali.