Wpis z mikrobloga

Ehh nie wiem jak się zabrać za szukanie pracy. Ostatnio się zmobilizowałem i zacząłem studia zaoczne no i teraz by pasowało iść do jakiejkolwiek pracy bo brak jakiegokolwiek wpisu w doświadczeniu w CV nie wygląda za dobrze mając 25 lat.
W sumie samej pracy się nie boję. Mógłbym nawet w jakimś markecie pracować przy wykładaniu towaru, ale boję się takich głupot typu "czy podczas przerwy śniadaniowej siedzieć samemu, czy dosiadać się do innych", albo "czy mijając innych pracowników mam się z nimi witać" no i najgorsze: "Co będą myśleć o mnie inni jak się nie będę do nich praktycznie odzywał, albo będę się odzywał tylko wtedy gdy oni do mnie zagadają".
Najgorsze jest to że bez pracy to nawet nie mam pieniędzy na leczenie moich lęków i problemów psychicznych. Od lekarza i psychologa u których kiedyś byłem na NFZ wiem tylko że mam najprawdopodobniej fobię społeczną, osobowość unikającą lub aspergera ale na dokładniejsze diagnozowanie się nie zdecydowałem, bo wszyscy w domu mi dogadywali "przecież jesteś normalny po co ty tam chodzisz" albo "wydawanie 200 zł miesięcznie na leki to głupota" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#fobiaspoleczna #osobowoscunikajaca #asperger #przegryw #pracbaza #psychologia
  • 12
@katarzynkaa9:

"czy podczas przerwy śniadaniowej siedzieć samemu, czy dosiadać się do innych" - dosiadać się do innych

"czy mijając innych pracowników mam się z nimi witać" - tak na początku dnia i żegnać na koniec. W najgorszym wypadku potraktują Cię pobłażliwie ale konsekwencje nie witania/żegnania będą gorsze. Nie mniej przestrzeganie zasad wspólnej kultury zawsze łączy a nie dzieli.

"Co będą myśleć o mnie inni jak się nie będę do nich praktycznie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@katarzynkaa9: jeśli potrzebujesz pieniędzy to idź, jeśli nie to masz fajnie. Praca może pomóc przegrywowi, nadaje ram życiu i zmusza do nauczenia się choć trochę funkcjonowania w społeczeństwie. Jeśli dobrze trafisz i masz potencjał ofc.