Wpis z mikrobloga

Mamy tu jakichś ekspertów od odkurzaczy? Chciałem kupić jakiś wygodny sprzęt, najlepiej z wbudowanym mopem. Celem jest zmniejszenie czasu odkurzania i mopowania mieszkania do minimum. Zastanawiałem się nad tym autonomicznym odkurzaczem od Xiaomi, ale w sumie to mam niewielkie mieszkanie, które jest dość zagracone. Na cel obrałem te odkurzacze 3 w 1 (czyli bezprzewodowy mop i odkurzacz). Dywanów praktycznie nie mam, wszędzie panele/płytki. Ma ktoś jakieś spostrzeżenia na ten temat?

#kiciochpyta #agd #sprzatanie #elektronika
  • 8
@ZasilaczKomputerowy: te autonomiczne odkurzacze są naprawdę spoko, trzeba tylko dbać o to, żeby nie leżały jakieś kable, paski i inne rzeczy, które mogą zostać łatwo wciągnięte i powodują zablokowanie się odkurzacza. Wiadomo, że mopowanie to nie to samo co porządne umycie podłogi, ale jeśli jest robione regularnie, to jest znacznie lepiej niż bez tego.
@ZasilaczKomputerowy: stoliki, kwiatki itp większe rzeczy to sobie spokojnie omijają. Problemem są rzeczy, na które odkurzacz może wjechać, bo czujnik odbiciowy nie zadziała. Jak leży na podłodze plecak, to nie ma problemu dopóki szelki są wsunięte pod niego, inaczej może je wciągnąć i się zablokować. Generalnie nawet jak trzeba trochę poogarniać, to jest mniej roboty niż odkurzanie samemu.
Zastanawiałem się nad tym autonomicznym odkurzaczem od Xiaomi,


@ZasilaczKomputerowy: mam i o ile sam odkurzacz sobie bardzo chwalę, to dopłacenie do mopa było wyrzuceniem pieniędzy w błoto. "Mopowanie" sprowadzało się do delikatnego zwilżenia podłogi, co być może miało jakiś niewielki sens, bo dokładniej w ten sposób ściągało z niej kurz, jednakże ten cały mop bardzo szybko przestał działać, bo wbudowane w zbiornik wody sączki przestały po prostu sączyć wodę. One są
bo wbudowane w zbiornik wody sączki przestały po prostu sączyć wodę


@Jarek_P: Ja ponad rok na jednym zestawie jadę. Sprawdź czy nie zatkał Ci się otwór na środku od dołu. Jak tak to przeczyść go szpilką, ew. weź ciut szerszą igłę i go powiększ.
Plus na mopowanie lepiej sprawdzają się małe strefy 1mx2m i tryb 3x powtarzania. Ja dzielę pokoje na 5 stref i tak puszczam mopowanie w trybie Mop/Gentle. Pojemnik