Wpis z mikrobloga

Polecicie jakąś lekturę na jesień? Jeśli chodzi o preferencje to skończyłem niedawno cykl Hyperiona Dana Simmonsa i mega mi się podobało. Podchodzi mi też jakiś niepokojący szit w stylu Domu z Liści czy opowiadań Lovecrafta.
Ważne aby było na Kindla, a doskonale jakbyście byli w posiadaniu i mogli podesłać:)
Z góry dzięki za rekomendacje!
#ksiazki #czytajzwykopem
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@florekflorek: jak podobał ci się Hyperion to mam do sprzedania trylogię skok 225, obczaj sobie na internecie Infoszok, Multirzeczywistość, geosynchron. Trochę inaczej niż u simmonsa tutaj historia oparta jest o technologię przede wszystkim i losy bohaterów powiązanych z jedną z korporacji przyszłości. Mi się bardzo podobało
@florekflorek: Dobry ten dom z liści, czy przerost formy nad treścią? Polecam Vonneguta, tym bardziej że ostatnio wyszły ładne wydania nawiązujące wyglądem do czasów PRL. Z tego co czytałem, w kolejności od najlepszej do najgorszej:
1. Rzeźnia nr 5
2. Śniadania mistrzów
3. Syreny z tytana
4. Kocia kołyska
@caribbean: @asiliware: dzięki!
@Anthermil: do pewnego momentu dobry, potem faktycznie przerost. W moim odczuciu trochę spalony potencjał, bo historia momentami naprawdę powoduje ciarki, niestety im dalej w las tym większy chaos i zagmatwanie (jeśli to zabieg celowy, to autor zdecydowanie się zagalopował). Niemniej polecam jako ciekawostkę, książka bardzo inna. Dzięki za rekomendacje.
@florekflorek: No i mi sie bardzo podobal Dom z lisci - koncowka, listy do mamy, dobrze spajaja to cale studium szalenstwa bohatera. Rewelacyjny koncept z tym domem jako sposob na opisanie zatracania zmyslow i wlasnej swiaodmosci. Dla mnie bomba, az chetnie jeszcze raz przeczytam niedlugo.