Wpis z mikrobloga

jutro idę na spotkanie z różowym paskiem poznanym na #tinder Plan mam taki by ją zabrać do lokalnego wine-baru na dwa kieliszki jakiegoś winiacza (osobiście wina nie pijam, w restauracjach bywam rzadko i przeważnie z kumplami na burgerkach albo stekach, a sam pomysł na wypad oczywiście #!$%@? z wykopu). I tu mam pewne wątpliwości, gdyż nie mam pewności jakie wino zamówić na taki szybki wypad i czy powinno się jeszcze coś zamówić do jedzenia - można wino walnąć bez popity, czy pytać kelnera o jakąś zagrychę?
#podrywajzwykopem #wino
  • 7
@TwujKoshmar: bez przesady, nie idę na pierwszy raz na rokse ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mirkobiniu: dziena mireczku, o takie coś mi właśnie chodziło. Możesz mi jeszcze tylko podpowiedzieć jaki rodzaj wina wybrać, albo jakiego unikać? Czy na takim "degustowaniu" wszystko jest dozwolone? Wydaje mi się że gdzieś słyszałem że nie powinno się pić jakichś konkretnych rodzajów win po określonej godzinie.
@RusXBlack zależy jaki to winebar typu fancy to średnio wiem, zapytałbym obsługi jeśli się zna. Chciałbym pijalne lekkie wino, rzadko która laska lubi czerwone wytrawne lub polwytrawne. Ja w Łodzi mam taki pospolity lokal co leja winko z beczki, z Czech węgier słowacji, zazwyczaj sklaniam bym się ku lekkiemu polwytrawnemu bialemu lub frizzante na upał. Ale raz też probowalem czerwonego i też było pysznie. Wszystko zależy od nastroju temperatury i atmosfery.
@RusXBlack: a ja powiem tyle. Poczytaj dużo o winach, ponieważ wydaje mi się, że można zaliczyć dobra wtopę. Najlepiej moim zdaniem, żebyś nie udawał znawcy tematu, tylko prosto z mostu zapytał barmana co poleca - lubisz takie i takie smaki oraz czy jest coś na zagryzkę. Bez kombinacji, tylko prosto.