Wpis z mikrobloga

Jak moszna mówić, że pierwszy odcinek był świetny i zapowiada bardzo dobry serial?
Pilot niesamowicie bzdurny i nudny. SPOILERY
Zaczynamy od tej alternatywnej historii z pogromami murzynów. Ok, przeskok w przyszłość i jest więcej czarnych niż białych - chyba te pogromy były dość nieudane najwyraźniej.
Następnie pałencjanci są niesamowicie zagrożeni, więc noszą maski cały czas - spoko. Są aż tak zagrożeni, że... nie mogą korzystać z broni xD.
Potem jakaś babka ma sklep czy inny bar Going Out of Business całe życie i nikt nie pyta czemu. Ja tam do znajomego bym choć raz wpadł, no ale...
Potem pałecjanci w strasznym świecie ukrywania tożsamości mają tylko jednego przeciwnika - skrajnych rasistów. Nikogo innego - tylko rasistów. W sumie większość jest czarnych, ale może to akurat specyfika tego miasta.
Potem napadają na dziuplę zegarmistrzów i idzie im cholernie słabo - bo pałencjanci nie mogą na co dzień nosić broni, ale rasiści zdobywają bez problemu pieprzone działo przeciwlotnicze. Podgląd satelitarny niczym w 24 widzi ludzi w domku ale nie widzi działa ani samolotu. Oczywiście atak frontalny, bez okrążenia, ludzie giną, a szef policji, który mógłby ich uratować w swoim pojeździe latającym, sra w krzakach.
A na koniec superduper inteligentny szef policji wsiada po alko sam do auta. W świecie, gdzie policja nosi maski, żeby ich nikt nie wybił jedzie sobie sam. W środku akcji przeciw superduper terrorystom.
meh
Daleko mi do naskakiwania na każdego pojawiającego się murzyna w filmie czy każdego poruszenia tematu rasizmu, lgbt czy innych babochłopów, ale każdy problem można poruszać ze smakiem, a nie jak tutaj - walić w łeb łopatą z wielkim napisem RASIZM JEST ZŁY!!!.
#watchmen #dc #hbo #seriale
Nie wiem, może się to rozwinie, ale nie wróżę po pilocie nic ciekawego.
Pobierz niegwynebleid - Jak moszna mówić, że pierwszy odcinek był świetny i zapowiada bardzo ...
źródło: comment_A5su9QSMzC65QkuVjqrlVDlLatpUOK1t.jpg
  • 12
murzyni mający samochody w 1921

pewnie ukradli

nie pogromy tylko samoloty w pogromach

no brały udział

jest więcej czarnych niż białych

A to chcesz stwierdzić, że takich miejsc nie ma? Poza tym w Policji to było raczej więcej białych niż czarnych

Są aż tak zagrożeni, że... nie mogą korzystać z broni

Wczoraj robiłem wpis, gdzie wyjaśniałem czemu tak jest, niestety znajomość komiksu się trochę przydaje

skrajnych rasistów

Skąd pomysł, że to jedyni?
@niegwynebleid: Co za debil XD Wiecie, że można oglądać filmy, seriale itp. bez doszukiwania się jakiś politycznych podtekstów itp?


@FloweryTaste: nie jeżeli agenda się wylewa z każdej sceny i wbijają ci ją siłą
nie gdy zróżnicowanie jest tylko w jedną, modną i politycznie poprawną, lubianą przez SJW stronę
obejrzę jeszcze jeden odcinek, moze się poprawi, ale na razie to jest spaczone lewactwem gówno