Wpis z mikrobloga

Gdy nawet w grze pomyślenie jest zbrodnią, a cenzura jest wszechobecna to wiedz, że jest źle.

#crpg #rpg #theouterworlds #bekazlewactwa #4konserwy #bethesdasucks

W skrócie, w grze "The Outer Worlds" zakazane jest nazywanie swojej postaci tak jak chcemy, bo to niepoprawne politycznie.

Poniżej pełniejsza (choć nie pełna) lista:
https://pastebin.com/jTDiYsAy

Jeszcze w grze multiplayer miałoby to jakieś uzasadnienie w tym powalonym świecie (chociaż też nie bardzo, jak ktoś jest płatkiem śniegu i wszystko go uraża to nie powinien odpalać internetu), ale w grze SP? WTF?

Można to oczywiście obejść pisząc "bambu_s", ale serio, zabraniać komuś tak nazywać postać jest skandalem i zasługuje na nagłośnienie, a sam produkt powinien być bojkotowany. Dobrze, że w grę można zagrać za 4 zł na gamepassie, bo dawanie kasy takim debilom tylko szkodzi rynkowi gier. Dlatego właśnie jestem fanem indyków typu Age of Decadence czy Colony Ship, tam takich problemów nie mają.

P.S.
Tutaj można dyskutować bez cenzury: https://discordapp.com/invite/yDJq7Nk
Pobierz Bethesdasucks - Gdy nawet w grze pomyślenie jest zbrodnią, a cenzura jest wszechobecn...
źródło: comment_FjCYPQLs9cm6LofBvUQd9jULTOQJBTeB.jpg
  • 95
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Bethesda_sucks: czasem nasze imię występuje w dialogach i w przypadku 'kreatywnych' imion, niemal nie da się odróżnić od prawdziwego dialogu. Zwłaszcza że ktoś może to zobaczyć na strimie, nakręcić gówno burzę, a potem twórcy muszą się tłumaczyć, że te zdanie nie wyszło spod ich dlugopisa.
Zupełnie jak ta ostatnia akcja z kartką informacyjną w Lidlu, gdzie straszyli uczniów dyrektorem szkoły. Na wykopie powstało oburzenie, Lidl zdementował fotomontaż, a niesmak pozostał (
@Bethesda_sucks: W sumie lubię Twoje wpisy bódupiące na bethesde bo mają te iskierkę hejtu która lubie, ale bojkotowanie całej, naprawdę dobrej, gry bo nie mozesz sobie zrobić postaci o imieniu Nigger"?

Pamiętaj, że to firma wykupiona i rządzona pieniędzmi Microsoftu, może zwyczajnie mają takie standardy w większości swoich gier obecnie. Może ludzie z obsidianu nie mieli wyjścia ale plujesz na całą reszę ich cięzkiej pracy bo chciałbyś mieć #!$%@? na ekranie
czasem nasze imię występuje w dialogach i w przypadku 'kreatywnych' imion, niemal nie da się odróżnić od prawdziwego dialogu. Zwłaszcza że ktoś może to zobaczyć na strimie, nakręcić gówno burzę, a potem twórcy muszą się tłumaczyć, że te zdanie nie wyszło spod ich dlugopisa.


@PieceOfShit: Przesada. Gracze wiedzieliby o tym, a ucierpiałby najbardziej śmieszny streamer. Takie zabezpieczanie się to jest, moim zdaniem, poważna antyreklama. Jak zrobi się bardziej medialnie, ludzie dla
  • 13
@Bethesda_sucks a ja praktycznie kończę Outer Worlds i dla mnie gra jest zajebista. Ani razu nie próbowałem się doszukiwać jakiegokolwiek orientacyjnego background, bo po prostu dialogi w większości są dobrze napisane i postacie nie są w większości płytkie. Fakt, zauważyłem, że jest tu bardzo mocny nacisk na postaci kobiece i co jak co ale trochę stereotypowych opisów lesbijek jest tutaj forsowanych, ale gdzie tu problem? Jak w grach były same postacie hetero
@Bethesda_sucks: No niby głupia rzecz, ale jakoś nigdy tak sobie nie nazywałem postaci więc mnie problem nie dotyczy. No i jak kiedyś grałem w sieciowe FPSy to szczerze to żałowałem że nie ma jakiejś cenzury na głupie nazwy typu "masturbator2009" albo "twojastara" , jakoś mi to rozwalało szczątkowe resztki immersji z gry przypominając że gram głównie z jakimiś gimbusami albo manchildami ¯\_(ツ)_/¯