Wpis z mikrobloga

Oburzanie sie na to, ze najbiedniejsza warstwa spoleczenstwa (osoby niewykfalifikowane, czesto bezrobotne bez zadnych perspektyw na godna prace i godziwe zarobki) glosuje za socjalem - jest tak samo bezasadne jak oburzanie sie na to ze mniejszosc niemiecka glosuje za tym co dobre dla tej mniejszosci, a niekoniecznie panstwa polskiego.

Zwlaszcza w sytuacji w ktorej na calym swiecie pensje superkadr rosna w tempie wyykladniczym, gdy zarobki prostych ludzi stoja w miejscu, a gdzieniegdzie nawet maleja (w sile nabywczej pieniadza).

Najsmieszniejsze jest oburzenie przedsiebiorcow, ktorzy skarza sie na coraz wieksze obciazenia finansowe firm. Przed kazda podwyzka placy minimalnej skowycza oni ze to za duzo, ze tego nie udzwigna... A pozniej nic sie nie dzieje, firmy jak byly tak sa, a pracownicy lepiej zarabiaja.

Wedlug mnie przedsiebiorcy powinni w ogole siedziec cicho i ze wstydu bac sie odezwac, bo to w koncu oni doprowadzili do sytuacji, ze osob zyjacych od 10 do 10 (czesto po pozyczce od vivusa) jest tak duzo ze obecnie to oni wybieraja wladze i rzadza.

Co jakis czas przedaiebiorcy postrasza ze jak tak dalej pojdzie to wyjada. Tylko gdzie? Gdzie podatki sa mniejsze? W Kambodzy? Zreszta nie strasz, nie stasz, bo sie zesrasz. Jakby zbyt duza ilosc osob uciekla, to by sie przeglosowalo, ze podatki ma placic kazdy obywatel, niezaleznie od miejsca jego pobytu.

#changemymind #antykapitalizm #gospodarka #kapitalizm
  • 61
@WiktorekS: Ja nie jestem przeciwko +500, ale wkurza mnie trąbienie o tym wszędzie i wszystkim, jakim to jest sukcesem. Hodujemy sobie całe pokolenie roszczeniowe. To nie żaden sukces, tylko pomoc na kredyt, każdy baran może wziąć kredyt. Zamiast tłumaczyć ludziom, że na te pomoc zapierdziela każdy pracujący, nawet ten co jej nie pobiera i liczymy na to, że w przyszłości zwroci się to z nawiązką....to nie. Dajemy! Bo się wam należy!
@Harmonia: rozumiem ze zycie ponad stan to wlasne mieszkanie, pelna lodowka i nowe podreczniki dla dziecka raz w roku?

Bo na tyle nie moze sobie pozwolic rodzina skladajaca sie z dwoch osob pracujacych za minimalna krajowa.
@Drakii: przeciez posluzules sie zwyklym frazesem, tak zeby niby odpowiedziec a nie powiedziec nic. Pracowalem w swoim zyciu dla polskich firm i firm niemieckich, irlandzkich i szkockich. Roznica jest przeogromna i to nie tylko
@Drakii: znacznie sie polepszylo, szkoda tylko ze wiekszosciowa czesc tego tortu polknal mniejszosciowy procent spoleczenstwa. Dlatego niestety polityka socjalna jest obowiazkiem nowoczesnej demokracji.
@Harmonia: w tym rzecz. Osobe pracujaca za minimalna krajowa powinno byc stac na godne zycie. Zwlaszcza w sytuacji gdy majatki najbogatszych ludzi na swiecie dawno przekroczyly juz wyobrazalne poziomy. I gdy na liscie stu najbogatszych osob na ziemi, osoby ktore same doszly do bogactwa sa w mniejszosci.
@WiktorekS: xD ja robie inaczej... wyprowadzam argument o UE i socjalu dla potrzebujacych tam.
nastepnie zadaje pytanie czy w ocenie rozmówców takie 500+ to ruch bardziej w strone Zachodu czy Wschodu.

miny bezcenny xD
Oburzanie sie na to, ze najbiedniejsza warstwa spoleczenstwa (osoby niewykfalifikowane, czesto bezrobotne bez zadnych perspektyw na godna prace i godziwe zarobki) glosuje za socjalem - jest tak samo bezasadne jak oburzanie sie na to ze mniejszosc niemiecka glosuje za tym co dobre dla tej mniejszosci, a niekoniecznie panstwa polskiego.


@WiktorekS: no racja. Bezzasadne jest moje oburzenie po odkryciu że wynieśli mi 4 rowery z szopy.

Przecież zwyczajnie złodziej zrobił to co
@KinkyFish: w ten sposob kradzieza i zlodziejstwem mozna nazwac prawie wszystko. Czy inwestorzy inwestujacy swoje pieniadze w nieruchomosci w celu ich wynajecia sa zlodziejami? Przeciez przez nich osoby kupujace mieszkanie do zycia w nim, musza za nie zaplacic wiecej.
To dlaczego glosowanie za socjalem ma byc?
@SzalonyFanMalysza: zgadzam sie. To samo z kwota wolna od podatku i trudnosciami przy zalozeniu i prowadzeniu firmy.