Wpis z mikrobloga

Ostatnio dużo tu natalistów próbuję przekabacić jedyną słuszną prawdę. W pewnym momencie przestałam im już odpowiadać. Nic nie dotrze, jeśli ich narracja będzie brzmiała JA JA JA. Mój pusty dom, moja miłość do przelania. Plus można przeczytać tu takie głupoty na temat antynatalizmu że odechciewa się wchodzić w dyskusję. Przydałoby się najpierw dowiedzieć o czym mówimy, a potem otwierać posty w dedykowanym tagu, ale w sumie nie o tym chciałam pisać xd

Czy wy wiecie co to znaczy śmierć głodowa krowy rozpłodowe? Czy tak trudno wam zrozumieć, że jest coś jeszcze na tym świecie oprócz waszego marzenia o stworzeniu domku? Ludzi jest 7 000 000 000: dużo za dużo, dużo cierpi. I nie ważne czy są w Azji Afryce czy Polszy: wasze potencjalne dzieci tak samo będą jadły, srały, produkowały zanieczyszczenie i korzystały z usług swoich rówieśników w Chinach czy Bangladeszu. Produkujecie nowe potrzeby i przykrywacie tą planetę kolejną warstwą gówna. I nie, nie dla waszych dzieci, bo w momencie decyzji nie ma żadnych waszych dzieci. Jest tylko wasza potrzeba zabawy w tatusia i mamusię. I jeszcze że robicie coś dla kogoś XD Świat nie potrzebuje waszych dzieci, wręcz przeciwnie, zanieczyszczacie ten świat. Wasze dzieci nie mają żadnych potrzeb zanim ich nie spłodzicie. Za to są setki milionów na które (skoro tak bardzo chcecie "nie żyć dla siebie" "dać komuś szansę" ) możecie przelać całość funduszy które poświęcilibyście na swojego kaszojada. Tylko wtedy nie będzie bucików, tetrzyków, placów zabaw ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ciekawe że ten wasz altruizm przestanie działać.
I jeszcze to że macie dobre geny XD Bardzo pomogą przy niedotlenieniu czy milionie innych chorób, ale nie, wy przed wszystkim obronicie XD
Dobra już nieważne

Życie to cierpienie. To, że wy widzicie tylko swoją pełną michę nie znaczy że życie jest piękne. Żyjecie zasobami trzeciego świata (ja też) mimowolnie a jeszcze chcecie napędzać tą brutalną machinę rozmnażając się jak zające bo dzieci to cud. Nigdy nie byliście głodni. Głód to prawie najgorsze cierpienie, jedna z najbardziej okrutnych śmierci. Wiecie ile teraz osób głoduje? Wiecie że ta liczba rośnie z roku na rok? Bo trzeci świat rozmnaża się, dokładnie jak wy. Ale wy go eksploatujecie, wy nie pomagacie tym dzieciom które wcale się na ten świat nie prosiły, wy wypluwacie nowych ludzi do niepewnego świata. Dziś głód jest tam, a zagwarantujecie mi że za 10 czy 20 lat nie będzie go w Europie? Zresztą co za różnica? Osoby cierpiące na całym świecie są jakoś mniej realne niż ty?

Rozmnażanie trzeba zatrzymać. Mówiąc, że życie jest piękne i piękne są chwile i trzeba się rozmnażać, mówicie że te 821 000 000 głodujących osób jest warte tego że spędzicie miły wieczór w kinie ze swoją drugą połówką.

Przynajmniej pogódzcie się z tym: ani świat, ani nieistniejące dzieci nie potrzebują być tu sprowadzane. Potrzebujecie tego tylko wy i wasza zwierzęca natura. Macie gdzieś innych ludzi. Jesteście najgorszym typem egoisty. Po pierwsze nic im nie zapewnicie jak wam się wydaje, po drugie nie w tym rzecz. One nie potrzebują żeby im coś zapewnić.
#antynatalizm #swiat #efilizm #bekaznatalistow
M.....D - Ostatnio dużo tu natalistów próbuję przekabacić jedyną słuszną prawdę. W pe...

źródło: comment_mY36xg7uok9LH4Hcf39FhNNS9x3veByd.jpg

Pobierz
  • 159
@Cyrus717: Oczywiście, bo pomagamy im się rozmnażać, bo pomagamy tworząc porodówki i karmiąc kobiety w ciąży i dzieci które będą się kiedyś rozmnażać jak zające. Studnia bez dna. Ale edukacja, czyli antykoncepcja i kontrola urodzeń by trochę pomogła, jak i jakiejś jednej osobie pomogą leki przeciwbólowe przed śmiercią. Zresztą nie pisałam konkretnie o pomocy finansowej dla Afryki.
Najlepszą pomocą byłaby sterylizacja
@MPXD Mylisz się, młoda damo.
1) zatrzymanie rozmnażania w krajach rozwiniętych bez takiego samego działania w krajach tzw 3 swiata nie da żadnego efektu. Poza takim, że bedzie coraz wiecej dzieci produkowanych przez niewyedukowane społeczeństwa. Efekt: śmierć cywilizacji w sensie globalnym.
2) głód wynika ze złej dystrybucji dóbr, w krajach o największym współczynniku nędzy elity opływają w luksusy. Należy pomóc tym społeczeństwom zwiększyć udział w stanowieniu i wykonywaniu prawa, a problem znacznie
@atol: Mam możliwość głosić w Polsce, i próbować rozwiązywać ten jeden procent problemu.
Rozumiem, że nie robiąc nic czujesz się upoważniony pouczać tych co robią coś że nie robią więcej? Kiedy zacznę wpierać jedno schronisko ty nie wspierając żadnego rzucisz się na mnie z pyskiem że nie pomagam wszystkim na świecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą jeden procent problemu XD Bo przecież dziesiątki tysięcy umierających w męczarniach
@MPXD: warto jeszcze dodać, że kilkadziesiąt milionów dzieci rocznie doświadcza poważnej przemocy psychicznej, poza tym istnieją również dzieci, którym nie grozi śmierć głodowa, ale które nie dojadają (praktycznie cała Ameryka Południowa, cała Afryka i Azja) W olbrzymiej Rosji, obecnie 40 procent dzieciaków żyje w ubóstwie, a w Polsce jeszcze 5 lat temu pół miliona dzieci nie dojadało.
Mylisz się, młoda damo.


@Takeshi_Kovacs: Nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie więc proszę sobie darować takie zwroty. W sumie to będzie moja jedyna odpowiedź bo już widzę po twoich argumentach że z żadnymi danymi się nie zapoznałeś. Nie martw się, ja też kiedyś wypisywałam takie rzeczy więc doskonale rozumiem twój bulwers i podejście.

1) zatrzymanie rozmnażania w krajach rozwiniętych bez takiego samego działania w krajach tzw 3 swiata nie da
@Takeshi_Kovacs:

powierzchnia Ziemi spokojnie przyjmie jeszcze większą liczbę ludności, cała populacja ustawiona jeden obok drugiego zajęłaby obszar mniejszy od Krety. To pokazuje, jak mało miejsca zajmujemy przyrodzie, oczywiście nasze domy, drogi i pola uprawne poszerzają zakres oddziaływania, ale przypisywanie sobie dominującej roli w przyrodzie jest co najmniej nadużyciem.


Fajna metryka pojemności środowiskowej - obszar zajęty przez ludzi gdy ich upchamy ramię w ramię. #!$%@? tak że głowa boli.
@Takeshi_Kovacs: Hej geniuszu, powiedz no może kiedy ludzi by było za dużo. Jakby ustawieni obok siebie zajęli jaką powierzchnię? Szwajcarii, Polski, a może Australii?

Co do klimatu nikt nie bedzie za ciebie szukal informacji, które są na tacy. Wejdź sobie najpierw np. na https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity i poczytaj, zamiast wyciągać tu jakieś liczby z dupy. Na szczęście denialiści klimatyczni powoli zaczynają być traktowani na równi z płaskoziemcami, więc wkrótce nie trzeba się już
@MPXD: ale w tobie kipi nienawiść. Ludzie umierają ale to jest nie do porównania ze światem zwierząt gdzie zwierzęta są(przykładowo) zjadane żywcem. Jednak ludzkie życie lepsze bo ma jakiś potencjał i kiedyś to wszystko przeminie-stworzymy lepszy świat z każdym nowym pokoleniem.