Wpis z mikrobloga

Pamiętacie te flash stickery? #gimbynieznajo

Przyklejalo sie je na tyl telefonu (wtedy jeszcze smartfonow nie bylo albo dopiero wchodzily na rynek) i diody mrugaly pod wplywem fal radiowych, przechwytując część energii z nadajnika telefonu, w rytm dzwieku ktory tez kiedys bylo slychac w okolicznych glosnikach kiedy nawiazywalo sie polaczenie (takie ty ryt ty ryt try ryt trrrrrrrrrrrtzt itd), do czasu az zostalo to rowniez zakamuflowane, choc nie wiem jak. Pewnie jakies filtry w ukladach audio, albo inne zmiany czestotliwosci.

Myślę że zniknęły z rynku bo komuś się nie podobało to że wyraznie obrazowały poziom promieniowania #teoriespiskowe

#telefony #smartfon #ciekawostki #elektronika troche #nostalgia
FullNeutral - Pamiętacie te flash stickery? #gimbynieznajo

Przyklejalo sie je na t...

źródło: comment_GseBs5dEoNfaBPHEx6zhDp9zCbbAH2Hf.gif

Pobierz
  • 34
a do tego zaczynały mrugać jeszcze przed nadejściem połączenia.


@miecz_przeznaczenia: zaczynało mrygać bo zanim telefon faktycznie zacznie dzwonić to musi dojść do alokacji zasobów i telefon musi się dogadać z BTS na którym kanale ma się odbyć połączenie. Jest to signalling phase i odbywa się na maksymalnej mocy nadajnika w telefonie. A że 2G może nadupiać do +33dBm czyli 2W to łatwo się wyzwalało takie mrygacze.

Poza tym 2G funkcjonuje w
a to musiałby się jakiś specjalista wypowiedzieć


@FullNeutral: Specjalistą nie jestem, ale coś tam wiem.

te wyposażone w baterię mogą zadziałac pod LTE przy odpowiednich bandach zbliżonych do GSM.
Chociaż to zależy jak ktoś taką naklejkę zaprojektował czy czasem filtra pasmowo-przepustowego nie zrobił.

Te bez baterii to prawie nie ma opcji żeby zadziałały bo maksymalna moc LTE to +23dBm czyli 200mW - a to sporo za mało żeby te ledy rozświetlić.
@Tymian: no u mnie było #!$%@? plemię podlaskie, były takie 2 wioski oddzielone lasem. I nad tym lasem stał se nadajnik. Odpalili na nim LTE, to tak zajebiście było, bo wielka miejska sieć na 2 małe wioski. I #!$%@? nawet se można było do lasu pójść i łapało jak w mieście, bo nadajnik nad samym lasem

A z początku, jak LTE jeszcze nie było popularne, to prędkości po 80Mb/s były z