Wpis z mikrobloga

@boa_dupczyciel: Jaki buty kupiłeś? Nie przesadziłeś z asymetrią? Palce powinieneś mieć lekko podwinięte, ale dopóki butów nie rozbijesz to może być niezbyt komfortowo. Ściągaj je po każdym wejściu, niech trochę stopy odpoczną i nie chodź w nich po płaskim.
@boa_dupczyciel: Niezły wybór na początek, tutaj nie ma się do czego przyczepić. Delikatna asymetria, rzepy i dobra guma. Nie wiem jaką masz stopę, może lepiej było wybrać szpiczasty czubek. Testowałeś w sklepie przed zakupem? Dałbym jeszcze palcom szansę się przyzwyczaić, też na początku czułem dyskomfort, ale przeszło po 3-4 wyjściach na ściankę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alhakeem: jak je założę w domu siedząc na dupie to przez 3 minuty jest ok, po tym czasie zaczynają bolec 3 środkowe palce na ich zgięciu przy stopie. Po 5 minutach w sumie muszę je zdjąć bo jest już źle. Nie ma ich w większym rozmiarze. Są za to momentum ze sznurówkami akurat pół rozmiaru większe niż moje.
@boa_dupczyciel: Miałem podobnie z moimi butami, ale zakładałem je razem z grubymi skarpetami na "sesje" 5 minutowe przed kompem. Kilkanaście razy i trochę się rozbiły. Na ziemi są bardzo ciasne, ale już na ścianie są idealne.
Buty często na ziemi nie są wygonie ale już na stopniach są ok.
@boa_dupczyciel: To już nie jest normalne, pogadaj z jakimś instruktorem na ściance. Niech zobaczy/wyczuje jak Ci się palce układają w bucie, bo bez obciążenia to nie powinieneś odczuwać bólu. Rozmiar obuwia może być problemem, ale tego przez internet to nie ocenię.
@alhakeem: też mi się jednak niestety wydaje, że ból bez obciążenia to jednak zbyt ciasne buty.

Kupię te sznurowane pół rozmiaru większe. Na ściance dam zmacać jakiemuś pr0 i jedną parę zwrócę.

BTW - jakie są wady i zalety sznurowanych nad rzepowymi?
@boa_dupczyciel: Wstrzymaj się z zakupem nowego modelu, niech ktoś kompetentny Ci powie jaki czubek masz wybrać. Dla mnie zaokrąglone są właśnie mniej wygodne i wybieram bardziej szpiczaste od Ocun, zobacz najbardziej podstawowe Strike QC. Może tutaj jest problem, ale to już powinien "na żywo" ocenić sprzedawca czy inny fachowiec.

Sznurowane lepiej i ciaśniej dopasujesz, będziesz czuł się w nich pewniej. Przez przynajmniej pierwszy rok, moim zdaniem, nie potrzebujesz tego. Podczas jednego
@For_Emma: dzięki za pomoc, pomyślę. Aczkolwiek jestem praktycznie przekonany aby wziąć o pół rozmiaru większe bo po tych bolą mnie palce do teraz a zdjąłem je pół godziny temu. Jak bym w nich spędził godzinę to bym chyba miał drugi palec do amputacji ( ͡° ʖ̯ ͡°)