Wpis z mikrobloga

Oglądając testy na F1TV i czytając wrzutki na przeróżnych portalach o tegorocznych testach przedsezonowych zapadły mi w pamięć dwie sytuacje, pierwsza to profesjonalizm Williamsa ( ͡º ͜ʖ͡º), a druga to akcja, jaką wykonał Mercedes. W czasie testów dysponowali dwoma samochody w znacznie różniących się konfiguracjach. Przez pryzmat tej drugiej sytuacji mam mieszane uczucia co do sezonu 2021 i wyrównania konkurencyjności ekip. Ekipa Mercedesa już pod koniec sezonu 2018 była w stanie oblepić auto masą czujników i homologować to do wyścigu. Skoro Mercedes potrafi i skutecznie realizuje takie zagrania, to nie zdziwię się, jak już mają prototypy pojazdu na sezon 2021. Dodatkowo, mam wrażenie, że czołowe ekipy dosypią solidnie groszem na rozwój bolidów/silników (no tych może mniej) na sezon 2020, dlaczego? A no dlatego, że teraz podbiją budżet traktując to jako inwestycje ze zwrotem długoterminowym. Im więcej zainwestują i wyciągną z tego prędkości, tym lepszą kasę mogą wyrwać w trakcie nadchodzących sezonów, bo jak mieli już bardzo wysoki próg wejścia pod względem wydajności, to reszta ekip z określonym budżetem będzie miała niemały problem nawet się zbliżyć.

#f1 #lukaszglowackicontent
  • 14
  • Odpowiedz
@Shewie Ale chyba nie powiedział tego ze stu procentową pewnością (widziałeś maile?), a poza tym, to fakt ogólnie omawiany przez środowisko, chociażby spotęgowany decyzją powrotu Mercedesa, do współpracy z Maclarenem.

Ale odstawmy na chwilę śmieszkowanie, , jak Tobie się wydaje, po tylu latach absolutnej hegemoni i po potencjalnym zdobyciu przez zatroskanego o środowisko - Lewisa Hamiltona - 7mego tytułu, coś jeszcze pozostanie Merc do udowodnienia?

A może będą chcieli kontynuować swoją drogę
  • Odpowiedz
@szunis: nie wiem, nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Liberty nie ma podpisanej nowej umowy concorde z żadnym z zespołów. Zobaczymy jak pójdą negocjacje a potem bedziemy wróżyć z fusów. Mercedes zostanie bo to dla nich ogromna reklama, na plecach F1 powstają technologie które potem trafiają "ucywilozowane" do samochodów cywilnych. Mercedes nie odejdzie chyba że zrobi fuzje McLaren Mercedes w pełnej roli.
Nie widzę by w wycofali się z F1.
Co
Shewie - @szunis: nie wiem, nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Liberty nie ma podp...

źródło: comment_eROt1r2CAEqX4CRCyFXmP60FZhDlnwBp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Bardzo szybko zszedłeś na szafę. Ogólnie, to walą mnie wasze wojenki. Na pewno nie jest tak, że, czy to szafa, rudy, no Cogowski może trochę mniej, nie mówią o ważnych rzeczach. Wypok już tak ma, że kogoś wypromuje, a potem go udupi. Nie o tym pisałem.
Pisałem, do tego, co sam zauważyłeś, mocna więź z Maclarenem, a korzyści dla Mercedesa?
Nie zauważyłeś, jaką promocję uzyskał "Honda" po wygranych wyścigach?
Mercedes może spokojnie
  • Odpowiedz
@szunis: ale o czym ty chcesz dyskutować skoro nie ma ABSOLUTNIE ŻADNEGO źródła które uznalibyśmy za wartościowe które dotyka tego tematu, ze @snieznykoczkodan mielismy w tej materii bardzo dlugą dyskusje i to nie jest nic innego jak plotka, plotka która nawet nie była w najmniejszym stopniu podjęta przez jakiekolwiek media.
Plotka tak samo solidna jak porozumienie Maldonado z Ferrari w 2014r.
Szafa skoloportował plotkę i wrzucił ją jako fakt przyszły jeszcze
  • Odpowiedz
@szunis:
@Shewie ma racje. Ostatnio źródłem tej plotki był gość holenderskiego programu o F1, podobno w padoku się o tym mówiło przy okazji GP Rosji czy Japonii.

Czy im na rękę dalej być w F1 - tego nie wiemy. Na pewno Twoje argumenty brzmią logicznie. Wycofanie teamu fabrycznego pozwoliłoby im mega zredukować koszty, jednocześnie pozostawiając swoją markę w F1 i to potencjalnie ciągle na szczycie. Podobno nowy szef Merca jest bardzo
  • Odpowiedz