Wpis z mikrobloga

Moto Mirki jest problem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pacjent Audi A4 B8 1.8 TFSI z 2009, bierze olej i to sporo, ~1 l/500 km. Wymieniłem filtry i olej, niestety bez zmian (,)
Zagadałem ze znajomym mechanikiem, ponoć częsty problem, lipne pierścienie tłoków, i tu walnął, że wymiana to ~12k.
Zacząłem grzebać w temacie, i takie coś znalazłem - roztoczenie tłoków na większy wymiar i nowe pierścienie.
Ma to prawo działać? Zna ktoś magików którzy w okolicy #wroclaw by się tego podjęli?

#samochody #audi #motoryzacja #naprawasamochodow #kciochpyta
  • 23
@Gerard_Z_Rumii: 12k to raczej cena za cały remont. Nowe tłoki, pierścienie, może panewki, góra silnika oddana na sprawdzenie, rozrząd itp. Ta metoda którą podałeś raczej działać nie będzie długo - o ile w ogóle. Zrobisz taki półśrodek, za 3 miesiące problem wróci i na końcu i tak zrobisz pełny remont...
PS. co Cię skłoniło do zakupy TFSI? Wszędzie trąbią, że to silnik z wadami...
@wxx71 Gówno prawda. Co ma wrócić po wymianie pierścieni na grubsze? Bredzenie kompletnie bez znajomości tematu, tak po internetowemu. Po zrobieniu takiej naprawy te silniki stają się praktycznie bezproblemowe.
@Gerard_Z_Rumii Co do samego remontu to jest kilka sposobów naprawy. Ten który podałeś jest najdroższy. Za około 7-8k zł wymienisz pierścienie i tłoki przy zachowaniu większości pozostałych elementów fabrycznych i to też jest dobra opcja. Byle tylko nie kombinować z przerabianiem starych tłoków pod nowe pierścienie, bo to ryzykowna januszerka.
@psylo: a co z cala reszta? jak juz mu #!$%@? litr na 500km to ten silnik jest skonczony. Co mu da wymiana pierscieni, jak cylindry, tłoki, zawory i cała reszta jest już zjechana? Wiesz jak tam muszą wygladać zawory po takiej ilosci przepalonego oleju, ile jest całego brudu, osadu? Przy takim czyms ten silnik jest w 100% w agonalnym stanie, no wybacz... ale to chyba #!$%@? widac, jak auto #!$%@? niebieskim
@wxx71 Remont TFSI nigdy nie polega na wymianie samych pierścieni... Sorry kolego, ale nie masz pojęcia o tym silniku i w kółko opierasz się na internetowych mitach.

@ArchDelux Zmienić silnik na inny z tą samą wadą fabryczną zamiast naprawić i zapomnieć o temacie?