Wpis z mikrobloga

Spokojnie, to tylko mój kolejny wpis na temat wynajmu krótkoterminowego, raka z przerzutami który skutecznie zabija centra miast. Wczoraj obok mnie było spokojnie (to już tak z dwa tygodnie jak jest spokojnie - cud), natomiast na piętrze pierwszym gdzie jest uwaga SAM jeb*ny wynajem krótkoterminowy wczoraj facet maltretował swoją dziewczynę. Wrzaski, walenie drzwiami i cholera wie czym jeszcze, jej krzyki typu "nie dotykaj mnie, puszczaj!", jego typu "gdzie ty k*rwo byłaś? z kim wracałaś?!". Policja wezwana, dziewczyna w obstawie wyszła ze swoimi rzeczami. Duża pochwała dla Warszawskiej policji bo od zgłoszenia do ich przybycia minęło może 4-5 minut.

Chyba do większych rękoczynów tam nie doszło, i można by pomyśleć że już jesteśmy przewrażliwieni, ale niefajnie by było jutro oglądać wiadomości i usłyszeć że "sąsiedzi nie zareagowali".

A co ma do tego wynajem krótkoterminowy powiecie? To racja, takie rzeczy mogą się przytrafić wszędzie. Natomiast wynajem powoduje że mamy pełen przekrój patologi jaka tylko może się przytrafić:
* imprezy - były,
* awantury - były,
* narkotyki - były,
* pomylenie mieszkania - było,
* wrzaski, rechoty, śmiechy w nocy - cały czas są,
* śmiecie na korytarzu - norma,
* rozwalony kebab na korytarzu - było,
* rozbite piwo na schodach - było,
* panieńskie, kawalerskie - były i to wielokrotnie.

Boje się, bo na liście brakuje jeszcze pożaru (pfu, odpukać).

#airbnbtorak #bookingcomtorak #wynajemkrotkoterminowytorak #wynajemkrotkoterminowy #bookingcom #wynajem #turystyka #zaklocanieciszynocnej #zaklocaniespokoju #warszawa
  • 3
@Jasak u mnie akurat airbnb jest znośne, gorsi są studenci którzy wprowadzili sie ~2 miesiace temu (°° ha tfu na właścicieli mieszkania co dzielą mieszkanie 2 pokojowe (salon z aneksem + sypialnia) na 3 pokojowy APARTAMENT i wynajmuja go studentom ( ͠° °)
facet maltretował swoją dziewczynę


@Jasak: ale to myślisz że takie rzeczy nie zdarzają się w normalnie zamieszkałych lokalach? Przy krótkoterminowym wiesz że zaraz się zmyją, a jak masz na stałe patologie w klatce to żyjesz z tym latami.
A co ma do tego wynajem krótkoterminowy powiecie? To racja, takie rzeczy mogą się przytrafić wszędzie. Natomiast wynajem powoduje że mamy pełen przekrój patologi jaka tylko może się przytrafić:


@pilot1123: Napisałem o tym, wiem że tak jest. Natomiast krótkoterminow daje przekrój wszystkiego w bardzo krótkim czasie, szansa ze trafisz na np. morderstwo, gwałt czy inne gówno jest znacząco większa, a dlaczego? Bo zrobili sobie z tego biznes hotelarski bez jakiejkolwiek kontroli