Wpis z mikrobloga

Czołem, jestem początkujący w programowaniu i tworzeniu robotów jednak mam za zadanie zrobienie jakiegoś pojazdu mobilnego sterowanego za pomocą aplikacji web lub na androidzie i do tego dołączyć jakoś bazę danych. I tu pojawia się problem ponieważ nigdy nie robiłem żadnej komunikacji raspa z czymkolwiek. Przeczytałem trochę o tworzeniu api jednak ciągle nie wiem jak właściwie zrobić taką komunikację. Byłby ktoś w stanie powiedzieć mi jakich technologii/aplikacji użyć do komunikacji i jak miałby wyglądać szkielet projektu lub zarzucić poradnik dla początkującego? Z góry dzięki.
#raspberrypi #python
  • 5
@miaro: jeśli jesteś totalnie amatorem i nie miałeś styczności z bardziej zaawansowanym programowaniem to postaw sobie webserwer i prostą apkę w dowolnym środowisku wysokopoziomowym (PHP, Python, Dotnet itp. - takim które łatwo postawić z webserwerem). W momencie np. wywołania "sterowanie.php?kierunek=up" sobie ustawisz GPIO (wyjścia) tak aby jechał do przodu itp.

Nie będzie to najszybsze, ale na początek najprostsze do zrobienia. Później możesz pójść w nasłuchiwanie na UDP a jeszcze później w