Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki ;-)

Mam pytanie szczególnie do ludzi w Warszawie. Chodzi o parkingi typu P+R (Parkuj i Jedź). Mam w planach odwiedzić to miasto na czas koncertu, w okolicy jednak nie ma normalnych parkingów poza jednym typu "Parkuj i Jedź". Impreza będzie coś koło 20.00 do maks 00.00. I teraz o co chodzi z tymi parkingami? W internecie znalazłem informacje:

„System parkingów „Parkuj i Jedź” (Park & Ride) umożliwia bezpłatne parkowanie pojazdów osobom, które w chwili wyjazdu z parkingu przedstawią ważny bilet: dobowy (…). W innym przypadku użytkownik jest zobowiązany do uiszczenia przy wyjeździe z parkingu jednorazowej opłaty za wynajem miejsca parkingowego w wysokości 100 zł.”

Czyli... Wychodzi na to że mógłbym przyjechać do Warszawy, kupić np. bilet dobowy na 1 strefę za 15 PLN, skasować go (nawet nie korzystać z tego autobusu/tramwaju) i mieć legalny parking do 2:30 (godzina zamknięcia parkingu)?

Czy tak to działa? :-) I co potem, na wyjeździe po koncercie otworzę sobie szlaban parkingu skanując ten bilet? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w temacie :-)

#warszawa #komunikacjamiejska
Intelektualista - Cześć Mirki i Mirabelki ;-)

Mam pytanie szczególnie do ludzi w W...

źródło: comment_w2GoasBtOT2wJH0fR7kOVkGSGHU60Dqk.jpg

Pobierz
  • 10
@heheszek: Dzięki :-) To będzie klub "Progresja" i jak patrzyłem to najbliższy parking „Parkuj i Jedź” jest tam na 500 miejsc... Czy myślisz Mireczku, że warto być dużo wcześniej przed koncertem? W sensie czy są jakieś pory dnia w których łatwiej, bądź trudniej znaleźć w takich punktach miejsce? Bo jak kupimy te bilety a wolnego slotu na parkingu nie będzie to będzie mocna lipa ;-)

PS. To głupie, ale jak z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Intelektualista: Tak, jeden bilet wystarczy ;)

Ten parking raczej nie jest zbyt oblegany, zakladam ze koncert odbywa sie w weekend takze nie powinno byc problemu. Przed wjazdem sa tabliczki wyswietlajace info czy sa wolne miejsca, bilet mozna kupic na miejscu w biletomacie.

W ogole jezeli nie zalezy wam na parkingu strzezonym to cos tam sie zawsze znajdzie. Progresja tez ma parking, obok jest nastepny przy cmentarzu, biedronka ;) i duzy parking
@Intelektualista: P+R Połczyńska to jest taki Bangladesz wśród tych parkingów, tam szlaban wyjazdowy się otwiera bez przykładania biletów (trzeba mieć tylko w razie kontroli). No a przynajmniej 2 lata temu tak było. Miejsca w ciul tam jest. Nigdy nie widziałem żeby ten parking był pełen w tygodniu, a co dopiero o takiej godzinie.
Awaryjnie zapraszam na pw to ci użyczę miejsca w garażu podziemnym nieopodal ( ͡° ͜ʖ ͡
W ogole jezeli nie zalezy wam na parkingu strzezonym to cos tam sie zawsze znajdzie. Progresja tez ma parking, obok jest nastepny przy cmentarzu, biedronka ;) i duzy parking nieczynnego centrum handlowego fort wola, tylko nie wiem czy mozna tam teraz wjezdzac...


@heheszek: byliśmy na koncercie w Progresji w marcu i wjazd na teren parkingu fortu wola był zablokowany betonowymi słupami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Intelektualista: