Wpis z mikrobloga

#pilkanozna #laliga

Jako dziecko ulokowałem swoje piłkarskie sympatie w drużynie Deportivo La Coruna, nie załapałem się co prawda na Rivaldo i Bebeto, ale pamiętam mistrzostwo Hiszpanii, dwumecz z Milanem i wszystkie gwiazdy Super-Depor początku XX wieku.

Po 20 latach przyszło mi oglądać porażkę w drugiej lidze 1-3 z Elche, które przedłużyło serię meczów bez zwycięstwa do 14...

Deportivo zamyka tabelę z jednym zwycięstwem w 15 meczach, mając 4-6 budżet w lidze i wg. transfermarkt skład wyceniany jako trzeci najdroższy. Są tam reprezentant Japonii z Mundialu, zdolna młodzież powypożyczana z dobrych klubów La Liga czy ludzie ograni w La Liga nawet w barwach Depor. Pachnie to spadkiem, pierwszym od 40 lat poniżej 2 poziomu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@korbixon mieliśmy się wybrać na mecz Primera, a chyba przyjdzie jechać na trzecioligowy. Trochę upokarzające grać w tej samej lidze co rezerwy Celty Vigo :D
Pobierz cultofluna - #pilkanozna #laliga

Jako dziecko ulokowałem swoje piłkarskie sympatie...
źródło: comment_792hmIUw6Y9gDygJD6INFg8xMMJD6IZH.jpg
  • 22
to chyba jego pierwszy sezon był gdzie od razu stał się najlepszym strzelcem. Jarałem się wtedy nim :D


@000loki: tak jest, mimo że Depor miało niezły skład, transfery latem 1998 były dużą ofensywą - np. Scaloni, Romero czy Pauleta, ale dopiero dojście Makaaya rok później dało mistrza.

Co jest ciekawe - ten najlepszy zestaw - z Tristanem i Makaayem, z Valeronem był już po mistrzostwie :) od sezonu 2000-2001

Ja najbardziej
@000loki: @pullock: a najbardziej mi szkoda sezonu bodajże 2003-2004 kiedy grali w LM w półfinale (wtedy co Mourinho ograł Monaco) i po 0-0 u siebie przegrali z Porto 0-1, a Jorge Andrade wyleciał z boiska, po tym jak sfaulował Deco i "po przyjacielsku" trącił go nogą. Pamiętam powtórki w których prawie ze łzami w oczach do sędziego mówił "it's my friend, it's my friend". Wtedy była szansa na zapisanie się
cultofluna - @000loki: @pullock: a najbardziej mi szkoda sezonu bodajże 2003-2004 kie...