Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu podjąłem kolejną próbę przesiadki z Optimum(przejadło mi się) na inną firmę, tym razem padło na #kfd
Początek był kiepski bo się nie dogadałem się z gościem w sklepie co do ilości laktozy, a mam IBS wiec to ważne.
Pierwsze podejście to smak neutralny(zwykłe) 8/10, kawowy(premium)7/10 i biała czekolada(premium) sztos 10/10.
Nie wiem czy to kwestia stężenia laktozy czy też słodzików ale w porównaniu do #bulkpowders #ostrovit #sfd różnica jest kolosalna. Tzn. nawet gdy zjem 4 miarki dziennie nie odczuwam zdanego dyskomfortu.
Jak ktoś ma IBS to polecam te smaki neutralne, w moim przypadku się sprawdzają.
@KFD_pl Mam nadzieje że się nie przerzucicie na tańszy surowiec po wypromowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy
Pobierz Dassault - Miesiąc temu podjąłem kolejną próbę przesiadki z Optimum(przejadło mi się)...
źródło: comment_JcIXXrVgmFxsDyLzmCN3jS3s6Bz0EbaN.jpg
  • 9
@Dassault: Surowiec w premium to naprawdę gówna półka i pisałem o tym wiele razy na wykopie.
Zresztą, nawet w tańszym regular, jest Volac, który stosowany jest przez największe firmy w produktach "premium". Zawartość laktozy jest często nawet o połowę niższa niż w surowcach innych producentów.
Jedynym minusem niskiej zawartości laktozy jest niestety smak.