Wpis z mikrobloga

@drzuo a mi żal ateistów którzy mają ból dupy i buueueheuheeue beka z katoli :) to już nie takie samo pojęcie co kiedyś.

Zresztą znam wiele osób wierzących którzy nie mają problemu że ktoś wykorzystuje święta do czegoś innego bez symboli religijnych, więc dziwi mnie twoje spostrzeżenie, a raczej mam większe obeznanie bo mam więcej z nimi kontaktu od ciebie.
@matekg

@drzuo a mi żal ateistów którzy mają ból dupy i buueueheuheeue beka z katoli :) to już nie takie samo pojęcie co kiedyś.


Zresztą znam wiele osób wierzących którzy nie mają problemu że ktoś wykorzystuje święta do czegoś innego bez symboli religijnych, więc dziwi mnie twoje spostrzeżenie, a raczej mam większe obeznanie bo mam więcej z nimi kontaktu od ciebie.

Ale mu chodziło ze ma beke z właśnie takich katoli co
@drzuo to fakt. Byłem świadkiem sytuacji gdzie znajomy nie brał slubu kościelnego i nie ochrzcil swojego dziecka. Stare babcie (rodzina) zamiast sie cieszyć potomstwem to mówiły w stylu "jak dziecko umrze to pojdzoe do piekła". Sa katole zjeby ale tez sa katole co maja #!$%@? i nie prowadzą własnej krucjaty. To samo tyczy sie ateistów. Sa tacy co maja #!$%@? czy ktoś w to wierzy a są tez tacy co beda prowadzić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@matekg: no ja się dowiedziałam, że istnieje w ogóle jakiś problem jak ostatnio w pracy bóldupili o święto zimowe i sprzedawanie itemków świątecznych pod tą (czy tam podobną) nazwą. Także, noo, zdarza się xd a średnia wieku raczej 30-40, ludzie bardzo w porządku
To chyba oczywiste, że nie robią tego wszyscy, ale jak już robią to brzmi cokolwiek śmiesznie
@drzuo: katolicyzm nie ukradł święta - w jakiej religii pogańskiej czczono narodzenie Jezusa Chrystusa? na upartego możesz się czepiać o choinkę (która jest elementem ozdobnym, choć pełnym chrześcijanśkiej symboliki) o i proces inkulturacji, czyli zakorzeniania Ewangelii w różnych kulturach