Wpis z mikrobloga

Mirki, od jutra postanowiłem kolejny raz spróbować rzucić papierosy, tym razem chciałbym spróbować przy pomocy jakiś leków czy wspomagaczy które mi w tym pomogą.

Polecicie coś?

Już trzy razy próbowałem rzucić ale najdłużej wytrzymałem około miesiąca. Później zaczynałem podpalać np. po jednym dziennie i tym sposobem pomału wracałem do normalnego stanu rzeczy :P

Mam problem w rzuceniu ze względu na to że po prostu palenie sprawia mi dużo przyjemności, bardzo lubię wieczorem wyjść do ogródka i zapalić papierosa :/

Jak mogę sobie pomóc w rzucaniu tego gówna?

#papierosy #rzucampalenie #uzaleznienie
  • 14
Dodam że palę mimo tego że mam astmę a dzięki temu często mam duże problemy z oddychaniem, budzę się w nocy i nie mogę złapać oddechu. Więc to uzależnienie jest bardzo silne albo ja jestem tak debilny że ryzykuje życie paląc ten syf, ale raczej to drugie :P
@SiemkaKtoPeeL: jak miesiąc wytrzymałes to głównie psychologiczne sprawy by się wydawało.
Zrozum lepiej swój stosunek do przyjemności i do własnego zdrowia.
Znajdź coś co będziesz mógł robić jako rytual w zastępstwie fajek wieczorem w ogrodzie. Sport jest dobry, kontakt z ludźmi, spacer.
Ja nie pale znowu od wczoraj więc uderzaj jak coś.
@Moitessier: Ciągle musiałem walczyć ze sobą. Nawet po miesiącu jak zobaczyłem na ziemi połowę niedopalonego papierosa to musiałem walczyć żeby go nie podnieść i spalić a nawet raz się zdarzyło że tak zrobiłem :D

Dlatego bez jakiś wspomagaczy to będzie wielomiesięczna mordęga :/
@SiemkaKtoPeeL: no to faktycznie grubo. Zdecydowanie dobrze jest mieć wspomagacze.
Jednak bez zmian w wyuczonych zachowaniach i zarządzaniu przyjemnością to trudno jest nawet stawić czoła takim problemom na dłuższą metę. Tak jak mówisz jest to wielomiesieczna katorga wtedy.
@SiemkaKtoPeeL: tabex w moim przypadku zadziałał rewelacyjnie, aczkolwiek rzuciłem jak sie obudziłem w nocy i serce mi waliło. Wróciłem po roku, potem na e-papierosa i to gówno trudniej rzucić niż analogi bo sprawia przyjemność, niby nie truje i masz różne smaki do wyboru poza tym nie śmierdzi.