Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy panikować czy nie. Lekko kopnął mnie prąd (kabel od żyrandola, przez niedopatrzenie było na ON). Kabla tylko musnąłem, poczułem na boku palca delikatne wibrowanie. Odsunąłem palec, nic mi nie dretwiło, nic poza delikatnym muskaniem palca przez chwilę (w momencie kiedy dotknąłem kabla) nie czułem. Czuję się normalnie. Powinienem iść do lekarza? W internecie widzę tylko informację co robić jak porządnie popieści.
#elektryka #medycyna
  • 41
@sroka22: Mnie jakieś 10 lat temu popieściło 230V, żadnych bezpieczników typu S jak teraz są montowane u nas nie było zwykłe topikowe, i jakoś żyję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Profilaktycznie możesz iść do lekarza - nie zaszkodzi.
@ejsidisi: 28, normalnie bym to olał ale kiedyś czytałem na wykopie, że to może zrobić krzywdę po czasie.
Dzwoniłem do szpitala, powiedzieli mi, że skoro czułem łaskotanie, nie mam śladów w miejscu kontaktu i czuję się ok to mam nie przyjeżdżać. Mam dać znać jeśli poczuję się gorzej ale z wywiadu wnioskuje, że o ile nie miałem jakiś wad serca o których nie wiedziałem to raczej nic się nie stanie.