Wpis z mikrobloga

Hej, kupiłem wczoraj taki tani 15letni dupowóz od starszej babki z dość niskim przebiegiem. Auto z polskiego salonu, od nowości jeździło tylko w Polsce. Sprawdziłem historię po VINie na historiapojazdu.gov.pl i niby wszystko się zgadza tzn. przebiegi od 2015 roku są niskie i rosną powoli. Problem w tym, że na umowie polisy jest taka rubryka jak aktualny przebieg i jest tam wpisane 250 000 czyli ok 100 tys. więcej niż wskazuje licznik. Polisa jest z marca 2019 więc świeża a przebiegi na stronie od 2015 roku. Czyli albo został grubo skręcony jeszcze przed 2015 rokiem kiedy zaczęto spisywać przebiegi aut do systemu, a ubezpieczyciel ma swoją bazę danych i zna realny przebieg auta, albo przebieg został celowo zawyżony na polisie aby podnieść wysokość składki. Jak już wspomniałem właścicielem była starsza osoba więc może po prostu ją naciągnęli. Za tym przemawia też fakt, iż autko, mimo że niewiele warte (4-5 tysięcy) ma wykupione Autocasco i jakieś dodatkowe opcje. Jutro po pracy skoczę do WARTY i zapytam o co tu chodzi. Co o tym sądzicie?

#kupautozmikro #ubezpieczenia #samochody
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@k2Marko: Mojemu dziadków też gościu kiedyś wklepał że coś tam było zmieniane przy 152k przebiegu. Problem w tym, że auto miało 56k i na bank tyle, bo dziadek kupił je w salonie ( )
@k2Marko: Kupując AC, auto podlega tzw. inspekcji co oznacza wykonanie zdjęć, w tym licznika, na którym widać przebieg. To może być dowodem na faktyczny kilometraż auta.
edit
Wystąp do poprzednich ubezpieczycieli o takie informacje, nie powinni robić problemów
@k2Marko: na 100% nikt nie pytał o przebieg przy wznawianiu polisy i klepneli to co system podpowiadał a Wy tworzycie teorie spiskowe xD realność przebiegu na polisie jest wprost proporcjonalna do rzetelności wystawiającego polisę

Wystąp do poprzednich ubezpieczycieli o takie informacje, nie powinni robić problemów


@toki_rodrigo: na jakiej podstawie ktokolwiek ma Ci powiedzieć cokolwiek o umowie w której nie jesteś stroną?