Wpis z mikrobloga

@RobertKowalski problemy trzeciego swiata

W obecnych czasach nie da się nie mieć smartfona.


@epi: da się nie mieć smartphone'a

A sterowanie za jego pomocą jest pod każdym względem lepsze niż w poprzednich zestawach.

aż do czasu jak nie dowiesz się, że twój telefon nie jest obsługiwany przez apkę, i o całym tym gównianym control+ możesz zapomnieć.

Z ciekawości sprawdziłem, czy mój obecny telefon działa z apką - okazało się, że nie
@epi:

W obecnych czasach nie da się nie mieć smartfona.


... da się nie mieć...


@damw:

aż do czasu jak nie dowiesz się, że twój telefon nie jest obsługiwany przez apkę, i o całym tym gównianym control+ możesz zapomnieć.


dokładnie !!! ... zestawy LEGO z 80-90 lat są nadal pełnosprawne... a założę się że obecne zestawy za 3-5 lat będą bezużyteczne (chyba że co roku będzie się zmieniało smartfona na
dlatego może się okazać, że za rok, dwa wydadzą pilot i będzie to działać jak należy, ale trzeba będzie zapłacić ze 300 zł


@Qullion: ... prędzej pojawi się jakiś opensorsowy sterownik na raspberry PI czy inne Andronino ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@damw: dlatego może się okazać, że za rok, dwa wydadzą pilot i będzie to działać jak należy, ale trzeba będzie zapłacić ze 300 zł


@Qullion: no to jak wydadzą, to będziemy rozmawiać. W chwili obecnej ja sobie daruję wszystkie zestawy z tym nowym sterowaniem (42099 oraz 42100 - nawet ich na liście do kupienia nie mam) i będę obserwował rozwój sytuacji. Jak coś zmienią - się będę zastanawiał czy kupić
@damw: @Qullion: Aplikacja Buwizz działa z control + ;)
Do tego protokół komunikacji jest otwarty, więc z czasem będzie alternatywnych apek tylko więcej.

aż do czasu jak nie dowiesz się, że twój telefon nie jest obsługiwany przez apkę, i o całym tym gównianym control+ możesz zapomnieć.


@damw: Staram się nie kupować najtańszego szajsu albo jakichś egzotycznych modeli, więc o to się nie martwię. Mój obecny telefon to dwuletni średniaczek
@epi: problem z twoimi argumentami jest taki, że patrzysz tylko z własnego punktu widzenia.
Weź pod uwagę, że do tej pory telefon nie był wymagany do zabawy klockami. Dało się nimi bawić w sposób "analogowy". W tym momencie do obsługi tych fajniejszych zestawów telefon jest już wymagany, a nie każdy rodzic chce przyzwyczajać dzieciaki do zabawy telefonem już od małego.

Wracając jeszcze do control+/AR (hidden side) - ja tutaj widzę jeszcze
@epi: fajnie tylko mi się nie chce bawić w smartfony, lubię jak to działa z pilota, chciałbym to sobie skonfigurować samemu jak mi się podoba i sobie sterować moim modelem. Cała zabawa traci urok jeżeli muszę korzystać z telefonu. Jak już kupię 42100 to zostanie ze mną na długo i za te 10 lat zamiast uruchomić pojazd będę szukał działających aplikacji.
Powinien być pilot w zestawie jak ma to miejsce w
problem z twoimi argumentami jest taki, że patrzysz tylko z własnego punktu widzenia.


@damw: kazdy patrzy ze swojego punktu widzenia
ten co mu nie dziala, bedzie narzekal
a ten co mu działa, niekoniecznie

Weź pod uwagę, że do tej pory telefon nie był wymagany do zabawy klockami. Dało się nimi bawić w sposób "analogowy".


@damw: dało się, ale co to była za zabawa, jak zasięg podczerwieni był mizerny a i