Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Miałem dziś ochotę na klopsiki z Ikea, no ale jak wiadomo dziś sobota więc trzeba postać swoje. Uznałem, że spróbuję zrobić sam.

No i same klopsiki wyszły super, znacznie lepsze niż te z Ikea, ale muszę popracować nad sosem. Bo to po prostu bulion z mąką - oni mają lepszy. No i boroweczka klasycznie.

Puree domowe, ale w sumie ja lubię to sztuczne z IKEA, więc tu remis.

W sumie z małej porcji 300g mielonego mam z trzy obiady, byle ugotowac puree i essa.

W bonusie sałatka szwedzka z chilli mojej mamy. Nie jestem fanem takich ogórków na zimę, ale ta jest przegenialna. Lubię nawet na kanapkę dawać.

Anyway, jestem zadowolony z efektu. Na pewno jeszcze zrobię.

#pawelcziniesiegastro #gotujzwykopem
Pobierz pawelczixd - Miałem dziś ochotę na klopsiki z Ikea, no ale jak wiadomo dziś sobota wi...
źródło: comment_IQrld8T7apFvY5VsarCJb0MY2FxEnk0a.jpg
  • 17
@farmaceut: ja mielone zawsze robie tak na oko i wychodzą mi całkiem spoko kotleciki

te ikeowe robilem tak:

300g mielonego + jedno jajko + troche bułki tartej, ale to na oko musisz bo nawet nie wiem ile wsypałem + łyzeczka kurkumy + 2 łyżeczki gałki muszkatołowej mielonej + troche cukru + troche oregano + 2 łyzeczki przyprawy do mielonego

mieszasz w łapie i krecisz małe kotleciki, polecam mniejsze niż na zdjęciu.
@pawelczixd: Hmmm.. no dobra... bylem ciekaw przepisu, poniewaz swego czasu robielm jakis, ktory mial dac quasi-ikeowskie... W sumie wyszly so-so, ale nawet podobne bo jednym 'tajemniczym skladnikiem' jest sproszkowane ziele angielskie.