Wpis z mikrobloga

Jak wygląda instalacja usług #netia np. telewizja i internet w mieszkaniu? W UPC jest to skrzyneczka nad drzwiami, z której wychodzi kabel antenowy do dekodera i sieciowy do routera, a potem z routera idzie po wifi/po kablu.
Pytam, bo robię remont w mieszkaniu i chcę schować pod płytami kable sieciowe (do tv/komputera) i antenowy (do dekodera) i zrobić sobie gniazdka w konkretnych pomieszczeniach. Nie wiem jednak w jakiej formie Netia wchodzi do mieszkania z internetem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#internet

  • 10
@krystiano_ps3: czyli Netia nie prowadzi żadnych kabli antenowych tylko same sieciowe? Wychodzi na to że muszę kupić takie gniazdka, a przymierzałem się też do antenowych RTV/sat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyli jak wygląda przejście do wnętrza mieszkania? 1 kabel który idzie do routera a potem dalej z routera to innych sprzętów?
Potwierdzam wersję @krystiano_ps3 Dodam, że w sierpniu podpisałem umowę, a założyli mi internet w połowie października, więc zbyt szybcy to oni nie są, choć akurat pewnie jestem skrajnym przypadkiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po kablu mam 60% z 1Gb/s, które brałem. Przez wi-fi około 20-30%. 300Mb/s to oczywiście wciąż dobrze, ale jak się brało to 1Gb/s z myślą, że będą okolicę 1Gb/s, to można się było rozczarować.