Wpis z mikrobloga

Na podstawie wcześniejszego wpisu (https://www.wykop.pl/wpis/45641129/mirki-co-sie-porobilo-z-tym-allegro-mialem-do-sprz/) i komentarzy kilku osób dochodzę do wniosku, że na dzień dzisiejszy na rynku zakupów internetowych jest ogromna luka dla nowego portalu aukcyjnego, który w zasadzie nie musiałby robić nic więcej jak tylko działać w sposób identyczny jak alledrogo jakieś 15 lat temu. Kiedy to prowizje były o wieeeeele mniejsze a i sam portal o wiele przyjemniejszy w obsłudze zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Nie wspominając już o systemie oceny sprzedawców prywatnych.

  • 11
@potente: pytanie czy w dzisiejszych czasach jest jeszcze sens licytacji? na allegro sprzedałem od 2006 roku ok. 180 przedmiotów w postaci licytacji, to było coś czego brakowało, nie było prostego portalu jak OLX (dawniej tablica) gdzie można było sprzedać po postu lokalnie, szybko, bez transakcji

teraz przy olx i zalewie produktów z chińskich portali nie ma sensu licytować, kiedyś tak bo ludzie nie mieli za dużo wyboru sprzedawać w sieci i
@potente: @the_red: Macie rację ale taki serwis się nie przebije. Allegro doskonale wie co robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przykład mojej kategorii (prowizja 11%) ceny 50-150zł:
zakładając, że inny serwis zbije prowizję do 5% (2-3% dla pośrednika płatności, reszta na rozwój) to nawet jeżeli wystawię przedmiot o 5% taniej niż na allegro, czyli zamiast 100 będzie 95 to nikt nic nie kupi ze względu na koszt
@NaChMiNick: Co do SMARTa, to wydaje mi się, że ta usługa jest zbyt wysoko szacowana, tzn. używa jej mniej osób niż się o tym krzyczy (często jest tak, że ten kto zaczął korzystać, zaraz się tym chwali). Mi osobiście ta usługa się zwyczajnie nie opłaca, za rzadko robię zakupy lub nie chcę skorzystać z danego typu wysyłki, który pod SMARTa się kwalifikuje. U mnie w rodzinie jak i wśród najbliższych znajomych
@potente: w sumie ja przez ostatni rok wg allegro wydałem na przesyłki 109 zł, przy smart byłoby tylko 49 zł ale nie każdy sprzedawca chyba może zaoferować smart?
@astri: Wydaje mi się, że może każdy, z wyjątkiem: a) oferujesz typy wysyłki, których SMART nie obejmuje, np. konkretny kurier b) dany towar się nie kwalifikuje, ze wgzlędu na np. gabaryt. Mogę się mylić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@potente: ja mogę to łatwo sprawdzić, stanowią u mnie mniej więcej 1/4 - 1/3 wszystkich przesyłek. Czy jest to mało czy dużo trudno powiedzieć, na pewno wśród osób dokonujących sporo zakupów na Allegro SMART jest popularny.

Rozumiem jakie wkurzające jest allegro ale jestem realistą. Obecnie większość osób kupuje tam tylko dlatego, że dla nich allegro jest synonimem zakupu przez internet, dla nich nie ma innej opcji.

Gdyby wystarczyło postawić serwis i