Wpis z mikrobloga

Technologia już to umożliwia dlatego chciałbym:

- obowiązku dla producentów montowania wideorejestratorów w każdym seryjnym samochodzie
- obowiązku montowania systemu GPS
- obowiązku montowania "czarnej skrzynki"
- centralnego monitorowania ruchu w obszarach miejskich gdzie przekroczenie prędkości pojazdu (mierzone odcinkowo przez system na podstawie danych z GPS pojazdów) będzie skutkowało automatycznym elektronicznym mandatem na smartfona kierowcy/właściciela

Ktoś powie Orwell 1984, a ja powiem skuteczne egzekwowanie prawa.

#niepopularnaopinia #motoryzacja #neuropa
  • 69
@lakukaracza_: Ale to już było przerabiane przy odcinkowym pomiarze prędkości. Co jeśli osoba która jedzie jak debil, zatrzyma się po drodze lub bardzo mocno zwolni a następnie znów będzie jechać ja debil? Da się? No da...
Zapytasz mnie o sens takiego działania, a taki osobnik przeważnie robi tak tylko po to by się wykazać i nic więcej.
Inna sprawa że w PL przy takich rozwiązaniach wyposażyliby się w zagłuszacz.
Co jeśli osoba która jedzie jak debil, zatrzyma się po drodze lub bardzo mocno zwolni a następnie znów będzie jechać ja debil?


@Ten_typ_sie_patrzy:

Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście że się da, ale co to zmienia jak jest to
centralnego monitorowania ruchu w obszarach miejskich


@lakukaracza_: Czemu tylko miejskich?

będzie skutkowało automatycznym elektronicznym mandatem na smartfona kierowcy/właściciela


@lakukaracza_: Czemu właściciela? Co z domniemaniem niewinności fanie Hayeka?

będzie skutkowało automatycznym elektronicznym mandatem na smartfona kierowcy/właściciela


@lakukaracza_: No i ile mogę wtedy #!$%@?ć do następnego mandatu? 5 minut? A może cały boży dzień?

Ktoś powie Orwell 1984


@lakukaracza_: A ludzi też chciałbyś cipować?
@lakukaracza_ pomysł niezły, ale zrozumieją go tylko racjonalnie myślący ludzie , którzy mają pewne wartości i kontrolują swoje emocje i instynkty . Nie zrozumieją go sebki, mati ani dresiarze drogowi którzy muszą zapier*****ć , ani wielu kierowców kałdi, firmowe fabie, kurierzy wożący części samochodowe, lansujący się debile.

Poza tym przeliczyłeś o ile wzrósł by koszt samochodu gdyby te wszystkie rozwiązania wcielić do produkcji ?
Poza tym przeliczyłeś o ile wzrósł by koszt samochodu gdyby te wszystkie rozwiązania wcielić do produkcji ?


@snwptest: Cena odbiornika GPS to ile, kilka stówek? Taka "czarna skrzynka" to tylko jeden czip i karta pamięci w jako takiej obudowie zbierające dane z istniejących już przecież w każdym samochodzie czujników - myślę że koszt kilku stówek maks. Kamerki - ten sam przedział. To tyle jeżeli o producenta. Jeżeli chodzi o system monitorowania