Wpis z mikrobloga

Czy wiecie, że każdy maszynista, który prowadzi pociąg musi być zapoznany ze szlakiem, na którym jazda się odbywa? Układ torowy mijanych stacji, sposób prowadzenia ruchu i inne. Zapoznanie szlaku jest też potrzebne pomocnikom ( ͡º ͜ʖ͡º), tak aby mogli oni uczestniczyć w procesie przewozowym, a ich obecność pozwoli rozwinąć prędkość pociągu powyżej 130km/h jeśli warunki na to pozwalają. Takie zapoznanie to 4 jazdy tam i z powrotem. Dwie w porze dziennej i dwie w porze nocnej. Po takim zapoznaniu maszynista lub pomocnik ma możliwość wykonywania pracy na tej trasie.

Dzis właśnie takie zapoznanie szlaku u mnie. Poznań - Rzepin - Poznań x2 na Husarzach.
17001 08:31 Poznań Główny - Rzepin 09:50
71002 11:08 Rzepin - Poznań Główny 12:26
17005 15:31 Poznań Główny - Rzepin 16:49
71006 18:08 Rzepin - Poznań Główny 19:26
#atencyjnymaszynista #pkp #intercity #100twarzykolejarzy #kolej #podroze #poznan #rzepin
Pociongowy - Czy wiecie, że każdy maszynista, który prowadzi pociąg musi być zapoznan...

źródło: comment_6CtEjkKFCscmuMZFIb8tACevRVtdlpvs.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@Pociongowy: jako pomocnik faktycznie coś "pomagasz"? Z cabview youtubowych słyszałem że często są rozmowy o pierdołach, raz tylko widziałem jak pomocnik powiedział że TOPy sprawne.
  • Odpowiedz
  • 2
@Karatte w takim razie to są zle zachowania nagrane. Pomocnik ma powtarzać sygnały i wskaźniki, pomagać w prowadzeniu i ostrzegac przed niebezpieczenstwem. Najlepiej jakby prywata została na peronie ale czasem się nie da ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 3
@sabara_toripon To kwestia właśnie zapamiętania niuansów związanych z danym szlakiem i jego specyfikacja. Każdy ma swoje sposoby na to. Najlepiej sobie na początek chyba zapisać czy coś w zeszycie A potem w domu sobie przestudiowac razem ze Szkoda mi stacji.
  • Odpowiedz
Zapoznanie w dzisiejszych czasach powinno odbywać się na sali wykładowej przy użyciu rzutnika. Przy czymś takim można zatrzymać film, instruktor może omówić układ stacji itp. Zapoznanie w lokomotywie gdzie siedzi jeszcze pomocnik jest raczej mało efektywne.
  • Odpowiedz
@Pociongowy: u nas etat pomocnika wygasł, jest teraz maszynista doraźnie pełniący funkcje pomocnika maszynisty. Z resztą to jak byli za PRL traktowani pomocnicy, to przechodzi ludzkie pojęcie...
  • Odpowiedz
  • 0
@ZaplutyKarzelReakcji przewozy pasażerskie PKP Intercity

A jeśli chodzi o zapoznanie szlaku w sali dydaktycznej to mnie się jednak wydaje że to byłoby lepsze nie zasnął byś A gdyby jednak trochę zmuliło to zawsze można wstać zrobić przerwę odejść odpocząć a takie jakby wirtualny zapoznanie myślę że też dużo by wniosło jeśli chodzi o rozmowę na drużyny mi sytuacjami na danym posterunku czy stacji albo nad rozwiązaniami które tam są urządzone
  • Odpowiedz