Wpis z mikrobloga

@krychu: Fajny rower. Zaraz ktoś wyskoczy z jakimś karbonowym Canyonem, ale fajne alu jest fajne dla początkujących.
Brakuje mi w nim tylko systemu tubeless, ale to sobie można z czasem ogarnąć.
@Adwokat_Boga co do początkującego to już trochę pojeździłem sezonów. Swojego Scotta niestety uszkodziłem w drobny wypadku i szukam czegoś co zastąpi mi ten rower. Chciałem spróbować hamulców tarczowych. A rama alu i tak w podobnej wadze co karbonu z tej półki cenowej.
A rama alu i tak w podobnej wadze co karbonu z tej półki cenowej.


@krychu: Tak. W karbonie chodzi głównie o sztywność i wygodę, wbrew powszechnej opinii, że przede wszystkim waga. Rower full karbon aero może spokojnie może być cięższy od alu race.

Chciałem spróbować hamulców tarczowych.

Tu nie ma co próbować. To zaraz będzie standardem. Wiele modeli 2020 jest już niedostępnych z hamulcami obręczowymi.
@Adwokat_Boga patrząc na oferty na sezon 2020 i już ubiegły 2019. Ciężko znaleźć coś fajnego w karbonie z takim osprzętem i hamulcami tarczowymi. No chyba że się mylę i coś mi zaproponujcie.
@krychu: na pewno jest ładny. Ja mając wybór alu+tarcze albo karbon+zwykłe hamulce wybrałem karbon. Na karbonie wcześniej zrobiłem ponad 12tyś km i nigdy nie wroce do alu. I pytanie czy potrzebna Ci ultegra. Może 105 by była wystarczająca bo w sumie różnica niewielka a hajs zaoszczędzony.