Wpis z mikrobloga

Szukam #planszowki #grybezpradu #gryplanszowe
Przekopałam chyba cały tag i przejrzałam tysiąc gier i dalej nie wiem, co byłoby odpowiednie, help ()

Chciałabym, żeby spełniała następujące warunki:
- 3-4 graczy, ale fajnie jakby dało się też we dwójkę (ale nie jest to dla mnie aż tak istotne, ważniejsze żeby nie musiało być więcej niż 4)

- poziom trudności ok 2/5, bo jedyna planszówka w jaką grałam to monopoly XD ale np. dużo osób poleca eksplodujące kotki i wydaje mi się to nudne:( wiek graczy 20+

- chyba nie chcę, żeby była to gra w stylu budowanie miasta...

- fajnie jakby było śmiesznie, ale to też nie jest konieczne...

- cena do 150zl

Ktoś, coś? Wpadło mi w oko "Korpoludki", ale prawie brak opinii w internecie:P
Obawiam się, że gra jakiej poszukuję nie istnieje XD
  • 21
@panipanika: No cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak szukasz czegoś lekkiego i do grania w gronie bliskich znajomków, to zapraszam na priva, ogarnę Ci jakąś fajną promkę. Loża to nie planszówka, ale jest śmiesznie i nie trzeba budować miast
( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do lekkich i fajnych stricte planszówek, to osobiście polecam Karmake. Tanie, ładne, szybkie i łatwe w zrozumieniu, a
@panipanika: Trochę zależy czego oczekujesz. Czy to ma być faktycznie lekka gra, gdzie każdy jednak stara się kombinować jakoś jak wygrać. Czy może jakaś gra imprezowa, gdzie mozna wypić kilka shotów, coraz mniej ogarniać i nie mieć problemów z rozgrywką, bo zasad niewiele i w sumie nie są istotne.
Druga kwestia to czas rozgrywki.

Z gier wyżej popieram Small World, świetna planszówka na wejście, zasad mało, a jednocześnie fajna podbudowa pod
@panipanika za bardzo się przejmujesz, nie da się kupić 1 gry która spełni wszystkiego Twoje potrzeby, jak się wkrecisz to i tak przeszłej czy później trzeba jechać do Ikei po nowy regał na planszowki... Weź sobie na start Small World albo Colt Express a dalej zobaczysz ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@venomik: hej a jakieś inne kooperację. Dla dzieci koło 10 roku życia.
Bardzo lubimy grać w catane. O najbardziej podoba nam się handlowanie o negocjacje między uczestnikami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@panipanika: z Small world jest tak że albo się uwielbia ta grę, albo nienawidzi. Ja i moja ekipy nie polubilismy jej ale znam wiele osób które uwielbiają ten tytuł :p

Myślę że jest to tytuł godny polecenia, nie za trudny ale też nie za łatwy że się nudzi. Jest to gra typowo rywalizacyjna, polega w głównej mierze na interakcji między graczami.

Mogę polecić jeszcze Wsiąść do pociągu ale nie jest to
@panipanika: To powodzenia. Chociaż i tak jestem zwolennikiem podejścia (zwłaszcza na początku) aby przetestować planszówkę. Z czasem już się wie co może się spodobać.

@Sl_w_k_1: Będzie problem z kooperacjami, gdzie jest handel ;)
Wiesz, w kooperacji wszyscy grają z tym samym celem, więc to nie handel z negocjacjami tylko po prostu przekazywanie komuś odpowiedniej karty/surowca.
Pandemia jest spokojnie do ogarnięcia przez 10-latków. Magia i myszy też jest rewelacyjną grą dla