Wpis z mikrobloga

Mirki, jest sprawa. Zamontowałem sobie przepływowy podgrzewacz wody o mocy 3,5 KW, podłączony wtykiem pod gniazdko. Wszystko byłoby okej, gdyby gniazdko się nie podtapiało w miejscu gdzie wchodzi wtyczka. Da się dorwać gdzieś gniazdko, które będzie wytrzymywać takie obciążenie bez jednoczesnego spalania się? :D może ktoś jakiegoś linka podrzucić?

#elektryka #elektronika #pytanie
  • 16
@Misterius: za duży prąd na zwykłe gniazdka.

Zamontuj taki duży wyłącznik naścienny i tam grubymi kablami wszystko podłącz.

W puszcze za gniazdkiem musisz zrobić prawidłowe odejście na podgrzewacz - broń boże żeby to szło przez śruby gniazdka bo nie będziesz widział jak to się smaży aż pójdzie z dymem
@Tymian: do tego jeszcze uziemienia nie ma :/ kurde, nie mogę się podłączyć bezpośrednio do instalacji bo właściciel mieszkania będzie robić problemy, a znów nie mogę zostawić palącego się gniazdka. Myślę czy nie kupić nowego (to ma swoje lata), nie zmosktować uziemienia do zera i nie sprawdzić czy po takim zabiegu będzie lepiej
@Tymian: właściciel mieszkania jest tym typem człowieka, który stwierdził o tak, że w kamienicy nie będzie już gazu ziemnego po tym jak mu poszedł pion a firma zażądała za duży rachunek na wymianę ¯\_(ツ)_/¯ już widzę jak on cokolwiek tutaj robi samemu albo dokłada elektrykowi :P chociaż z dwojga złego podejrzewam, że poprawiłby wąsa i sam by chciał to zrobić.