Wpis z mikrobloga

Postanowiłem spisać własnoręcznie wszystkie efekty, które mogą sprawić nam konopie. Zajęło mi to nieco czasu i nie - nie są to z dupy wzięte efekty, które wypisywane są na przykład na witrynach o sprawach rodzicielskich, hehe. Korzystałem z zagranicznych stron o tematyce substancji psychoaktywnych. Na Hyperreal raczej też nie znajdzie się spisu wszystkich możliwych doznań po spożyciu tej pięknej rośliny. Jest to moja druga praca tego typu, wcześniej napisałem własnoręcznie autorski podział i zbiór substancji psychoaktywnych: https://www.wykop.pl/wpis/44760249/podzial-i-zbior-substancji-psychoaktywnych-poswiec/
Spis został napisany z pasji i hobby. Dodatkowo dołożona została także krótka notka na temat tetrahydrokannabinolu - najważniejszego kannabinoidu w konopiach, głównego sprawcy typowego dla marihuany haju. Tę minilekturkę można także podrzucić komuś, kto nie wie czego oczekiwać po spaleniu "tej lufki".
- Ej mordo, chcesz lufę?
- A co mi po tym będzie?
Miłej lektury.

( ʖ̯)

THC (Tetrahydrokannabinol) - związek chemiczny należący do grupy kannabinoidów. Jest to główna substancja psychoaktywna zawarta w konopiach.

Ze względu na działanie psychoaktywne THC klasyfikuje się równocześnie do trzech (z wszystkich czterech) głównych grup substancji psychoaktywnych - stymulantów, halucynogenów (w tym do psychodelików i dysocjantów, które wszystkie w pełni zaliczają się do tej głównej grupy) oraz depresantów.

☘️ Efekty spożycia konopii ☘️

⚠️ Uwaga ⚠️ Efekty podane poniżej nie występują za każdym razem i zależą między innymi od przyjętej dawki, odmiany konopii (jest ich wiele), miejsca przyjęcia rośliny, a także stanu psychicznego osoby jej przyjmującej oraz jej położenia (set & setting). Efekty konopii zależą przede wszystkim od osoby i nie każdy doświadcza identycznych doznań. Podany poniżej zbiór wszystkich efektów zawiera zarówno doznania przyjemne, jak i nieprzyjemne, które także zdarzają się po konopiach i niekoniecznie muszą się one przytrafiać każdemu użytkownikowi.

Efekty fizyczne

- Sedacja
- Spontaniczne odczucia cielesne
- Wzmocnienie apetytu
- Tłumienie apetytu
- Wzmocnienie smaku
- Naciski cielesne
- Rozszerzenie oskrzeli
- Zmiany w odczuwaniu grawitacji
- Przyspieszone tętno
- Obniżone ciśnienie krwi
- Odwodnienie
- Suchość w ustach
- Zwiększone pocenie się
- Spadek zdolności motorycznych
- Rozluźnienie mięśni
- Skurcze mięśni
- Nudności
- Tłumienie nudności
- Napady śmiechu
- Działanie przeciwbólowe
- Percepcja lekkości cielesnej lub percepcja ciężkości cielesnej
- Euforia fizyczna
- Tłumienie drgawek
- Wzmocnienie dotyku
- Rozszerzenie naczyń krwionośnych

Efekty wizualne

- Wzmocnienie kolorów
- Tłumienie ostrości widzenia
- Zmiana jasności widzenia
- Lekkie smugi pozostawiane przez poruszające się przedmioty
- Lekkie geometryczne wzory psychodeliczne
- Halucynacje wewnętrzne (wizuale przy zamkniętych oczach)
- Błędna interpretacja informacji peryferyjnych

Efekty poznawcze

- Niepokój lub tłumienie niepokoju
- Polepszenie analizy
- Tłumienie analizy
- Myślenie koncepcyjne
- Euforia poznawcza
- Zwiększenie kreatywności
- Depersonalizacja
- Derealizacja
- Tłumienie snów
- Zmniejszone libido
- Zwiększone libido
- Wzmocnienie emocji
- Uczucia zbliżającej się zagłady
- Tłumienie zdolności skupienia się
- Poprawa zdolności skupienia się
- Polepszenie zdolności do całkowitego "zanurzenia się" w coś, na przykład w fabułę filmu lub muzykę
- Zwiększone doznania muzyczne
- Zwiększone poczucie humoru
- Śmiech
- Tłumienie pamięci
- Polepszenie zdolności do zachwytu i fascynacji przedmiotami, wydarzeniami i zjawiskami z życia codziennego
- Paranoja
- Poprawa znaczenia własnej osoby
- Psychoza
- Senność
- Zwiększona podatność na sugestie
- Uczucie łączenia umysłów z innymi, doskonałego porozumiewania się bez słów i posiadania z innymi wspólnych myśli ku wspólnej idei
- Zwolnienie myśli
- Zniekształcenie czasowe
- Uczucie zapełnionej głowy (myślami, analizami)

Efekty dźwiękowe

- Wzmocnienia słuchu
- Zniekształcenia słuchowe

Efekty wielozmysłowe

- Synestezja zmysłów - zmiana w odbieraniu zmysłów i ich komunikowaniu się ze sobą, np. wrażenie odczuwania smaku dźwięków

#narkotykizawszespoko #wykopjointclub #autorskie #marihuana #konopie #stymulanty #depresanty #przeciwpsychotyki #halucynogeny #psychodeliki #dysocjanty
  • 11
@FadingTears: No bo przetłumaczyłem xD Wg mnie spoko mieć wszystko ukazane w kilkudziesięciu linijkach i w dodatku po polsku, przejrzyście. Przydaje się też jako taka krótka notka dla początkujących, którym nie chce się obczajać różnych stron, szczególnie tych tylko anglojęzycznych.
@NawrotZdR: Ja na przykład mam takie bardzo ciekawe doznania typu że jak jem np. Tofifee to czuję się jak wiewiórka, świat zamienia się w orzechową krainę, a ja mam swoją norkę czyli łóżko i drzewo, coś w tym stylu xD Wydaje mi się, że podchodzi to nieco pod synestezję lub po prostu jako wzmocnienie zmysłu smaku.