Wpis z mikrobloga

Czy używanie tabletu graficznego do obróbki zdjęć w PS jest dużo wygodniejsze jak przy użyciu tradycyjnej myszy? Nie chodzi mi o tworzenie grafik od podstaw a obróbkę zdjęć (ustawianie poziomów, kontrastów, stemplowanie itp.)
Przesuwanie suwaków myszką stało sie dla mnie jakieś niewygodne i szukam sposobu by sobie ułatwić życie.
#photoshop #obrobkazdjec #grafika #zdjecia
  • 24
@tomy86: Co kto lubi - My jak pracujemy na maskach, poziomach czy innych pierdołach niewymagających precyzji (jakaś obróbka materiałów, lub składanie do druku) wolimy używać myszki. Ale jak bierzemy się za ilustrację lub jakieś retusze to wiadomo że tylko tablet.

*) My - ja i głosy w mojej głowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@funeralmoon: ja sporo retuszuje zdjęć a więc oprócz suwaczków jest jeszcze dużo mazania po samej grafice. Ja i moje głosy szukamy czegoś na gwarancji na olx. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mysle że takie Intuos Pro w rozmiarze S o którym mówi gość z filmiku będzie gites.
@tomy86: No rozumiem ale pisałeś o ustawianiu poziomów, kontrastów, stemplowanie itp.
Za te pieniądze wziąłbym jakiegoś nowego Huiona - możliwościami (precyzja, czułość nacisku) biją na głowę tego Intuosa, a cena nie jest sztucznie zawyżona (Wacom wycenia swój sprzęt jak monopolista, którym już nie jest).

Nie, nie jestem fanbojem #!$%@?, na co dzień używam dwóch Intuosów Pro M oraz Huionów z ekranami i widzę różnicę gołem okiem ( ͡° ͜ʖ
@tomy86: Nie wiem który tablet Huiona (bez ekranu) jest najlepszy, bo mają trochę gówniane i nieintuicyjne nazewenictwo, ale duża większość oferty jest poniżej 600 zł. Poczytać recenzje kilku wybranych modeli i do kasy :)
Tu jest oficjalny sklep polskiego dystrybutora, więc masz gwarancję itp. Brałem tam Kamvas Pro 13 i śmiga jak dziki ;)
@tomy86 900zl kamvas pro 13 z ekranem z aliexpress, Wacomy to zajebista sprzęty, ale trzeba dopłacać o wiele więcej, niż się zyskuje względem #!$%@?ów. Przede wszystkim maja lepsza jakość wykonania i mniej trzeba się gimnastykować z problemami ze sterownikami, ale wszystko jest do przeskoczenia. Stać Cię bierz Wacoma, na pewno na siebie zarobi, chcesz oszczędzić bierz Huiona, nie będziesz żałował.
@tomy86: Parę milimetrów różnicy, ale sam tablet jest dużo mniejszy (Intuos M - 380x251 mm, Huion - 321x189 mm).
Winicy miejsca na biurku. Na cenę nie patrz bo ceny Wacomów są #!$%@? (rękawiczka za 80 zł a na allegro 15 zł :))

Te 8000 stopni nacisku naprawdę robi robotę - płynnie cieniujesz bez takiego skoku w wartościach jak w Intuosie Pro (2048)
@funeralmoon: nawet gdybym kupował Huiona to chyba bezekranowego. Tak mi się wydaje żeby w ogóle zobaczyc jak sie na czymś takim pracuje asekuracyjnie lepiej wydać kilka stówek a nie tysiaka czy więcej.
@funeralmoon: siedzę i myślę jaki rozmiar wziąć małego H640P czy większego 1060 PLUS. Nie będę go używać do rysowania a do samego retuszu a więc podobnie jak teraz myszką. Jak spojrzeć jakie pole mi zajmuje obsługiwanie myszy to w zupełności wystarczyłaby wersja mniejsza. Nie wiem jednak czy zasada pracy na takim tablecie jest taka sama jak myszką i może na małym strasznie będę sie męczyć i denerwować.
@tomy86: Nie ma żadnego porównania do myszy bo na tablecie masz odwzorowany każdy punkt na ekranie, więc aby przejechać z lewego górnego rogu do dolnego prawego musisz pokonać większy dystans (ręką) :)
Myszką wystarczy parę centymetrów. Na tablecie rysuje jak długopisem na kartce - trzeba się namachać :)