Wpis z mikrobloga

Jaki rozmiar smyczy flexi wybrać dla sznaucera miniaturowego?
XS 3m 8kg, czy S 5m 12kg?
Chyba tą drugą co?
Chciałbym też kupić z góry obrożę na takim ładnym łańcuszku srebrnym? i nie wiem jaką średnicę wybrać? 30, 35, 40cm?
Pieska odbieram w sobotę i chcę już wszystko mieć, młody ma już 8msc
#psy #sznaucer #pytanie
  • 10
@black_fort: a co hodowca daje w wyprawce?
po pierwsze - dla szczeniaka ani flexi ani obroża z łańcuszka. smycz ok 150cm, lub dłuższa przepinana, polecam z taśmy rurowej, obroża ok 1-1,5cm szerokości, na początek tyle, następne co możesz dokupić to 5-10m linkę treningową.
@matra: ok rozumiem, hodowca napisał że smycz i obrożę mam kupić, a że jadę po pieska 400km to wolę mieć ze sobą wszystko, (wyprowadzanie, przerwy podczas jazdy)
Podasz jakieś przykładowe linki do tej smyczy przepinanej rurowej? :) bo nie kumam
(to nie taki szczeniak, bo ma już 8 msc )
@black_fort: no nie podam, bo to zależy od Ciebie, co tam Ci pasuje, czy chcesz byle co, czy od razu oh ah i nie wiadomo jak ładne (szczeniakowi nie polecam, bo i tak zaraz wyrośnie). Rurowe ma m.in kudłaty art albo coco.dog (na fb), więcej nie wiem. Kudłaty zrobi Ci dodatkowo przepinaną, tylko nie wiem jaki czas oczekiwania. Jak Ci się spieszy, to idź do dowolnego zoologa i poszukaj czegoś co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matra: ps. A dlaczego na początek zwykła krótka smycz a nie flexi? Chodzi a nauczenie chodzenia psa przy nodze czy co? Przecież jak piesek będzie chciał wejść dalej w trawnik to będę z nim musiał wejść a na flexi bym stał sobie? Odpisz bo potrzebuje porady ☺
@black_fort na flexi pies uczy się ciągnąć bo linka jest cały czas napięta. Kup sobie smycz 2m lub 2.5m bo i tak na początku trzeba być uwaznym aby szczeniak nie zjadł czegoś na spacerze więc nie wskazane jest aby latał sobie na smyczy 8 metrowej czy nawet 5.
@luk04330: nie.
@black_fort: hmmm nooo to ogólnie jest tak, że smycz jest formą komunikacji z Twoim psem. Przykładowo - nie nauczysz psa odpowiednich zachowań szarpiąc go, a odwołując. To tak trochę poza tematem flexi, ale w temacie smyczy i komunikacji z psem. Flexi bardzo to zaburza, przynajmniej na początkowym etapie (mówię to jako osoba, która 90% czasu ma psa na flexi, żeby nie było ( ͡° ͜ʖ ͡
@luk04330: młody nieuformowany kościec. Są jakieś tam teorie, że dobrze dobrane guardy krzywdy nie zrobią, ale imo lepiej i tak szeroka miękka obroża, poza tym łatwiej psa uczyć nauki chodzenia na smyczy na obroży niż w szelkach.