Wpis z mikrobloga

Jaka jest ulubiona potrawa #lewactwo na wigilijnym stole? Płód w galarecie? Płód smażony? Bo przecież karpia trzeba chronić przed mordowaniem. Czym go zastępujecie? Czym zastępujecie choinkę?
I wgl to czemu celebrujecie #swieta ? Uczestniczycie w całym tym obrządku, kultywujecie wszystkie te tradycje, które przez lata narosły wokół Bożego Narodzenia. A przecież #bekazkatoli . Odpowiedzcie mi #neuropa , bo aż jestem ciekaw.
#bekazlewactwa
  • 40
@TenczoweGunwo: W święta podrózuję po świecie i staram się poznawać inne kultury :).

Mam nadzieję, że zaspokoiłem Twoją ciekawość.

Btw.

Karpia na wigilijny stół wprowadził PRL :)

https://www.newsweek.pl/wiedza/historia/historia-karpia-na-wigilii-tradycja-swiateczna-a-prl/dxcw1lw

Choinka nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem

https://naszswiat.it/historia/oto-skad-wziela-sie-tradycja-ubierania-choinki/

:)
@TenczoweGunwo:

hatfu z kultywowaniem tych pogańskich dzikich obyczajów:

Data Bożego Narodzenia
Okres między 21-22 grudnia a 6 stycznia to przesilenie zimowe. Od czasów najdawniejszych uważano ten czas za magiczny, czas w których zdarzają się cuda.

Wręczanie prezentów
Najprzyjemniejszy symbol Świąt Bożego Narodzenia również pochodzi z pogańskich zwyczajów. Poganie podarki składali w ofierze bogom i zmarłym. Dzisiaj wręczamy sobie prezenty na podobieństwo podarków składanych Jezusowi przez Trzech Króli.

Ubieranie choinki
Zwyczaj ten
Uczestniczycie w całym tym obrządku, kultywujecie wszystkie te tradycje, które przez lata narosły wokół Bożego Narodzenia. A przecież #bekazkatoli


@TenczoweGunwo: Bzdura. Dla mnie święta to wyłącznie spotkanie z ludźmi i spędzenie z nimi czasu. Nie musimy dzielić się opłatkiem ani śpiewać kolęd.

Uczestniczycie w całym tym obrządku, kultywujecie wszystkie te tradycje, które przez lata narosły wokół Bożego Narodzenia.


@TenczoweGunwo: Podobnie jak katolicy, którzy obchodzą walentynki czy Halloween. Jak ktoś lubi
@TenczoweGunwo:

Masowy sposób hodowli sprzyjał zaprzęgnięciu ryby w komunistyczną machinę, a do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników niepotrzebna była zniszczona wojną flota rybacka. Karp stał się ważnym orężem politycznym. Zapewnienie stałych dostaw do sklepów Centrali Rybnej okazało się jednak w praktyce nierealne, wymyślono więc hasło „Karp na każdym wigilijnym stole w Polsce”, bo uszczęśliwić obywateli raz w roku było zdecydowanie łatwiej niż na co dzień. Obywatele zaś – z braku jakichkolwiek rybnych perspektyw
@TenczoweGunwo: było milion razy tłumaczone że święta, choinka i całe te #!$%@? ma niewiele wspólnego z religią.
Rozumiem że wy na święta #!$%@? ciało Jezusa, bierzecie takiego z krzyża i krocie na kawałeczki a później omnomnom z sosem z krwi owczej czy coś?

No fajnie fajnie, też se mogę historyjki wymyślać.
@TenczoweGunwo: Spotykam się z rodzinką i nie uczestniczę w szopce kościelnej, opłatku i modlitwach - wpierdzielam pierogi. Spotkanie jak każde inne, tylko, że daje prezenty. W swoim domu nie obchodzę ¯\_(ツ)_/¯
Jaka jest ulubiona potrawa #lewactwo na wigilijnym stole? Płód w galarecie? Płód smażony? Bo przecież karpia trzeba chronić przed mordowaniem. Czym go zastępujecie? Czym zastępujecie choinkę?


@TenczoweGunwo: Moje to makiełki. I kapusta z grochem. I sałatki. A na choinkę mam #!$%@?.