Wpis z mikrobloga

Odnośnie mojego pytania, które zadałem tydzień temu.
https://www.wykop.pl/wpis/45970433/mirki-mam-okazje-kupic-karte-gtx-960-4-gb-refernet/

Czy warto kupić uszkodzoną GTX 960 4GB. Otóż tak. Zadzwoniłem do gościa i okazało się, że mieszka niedaleko mojej siostry (miasto 25 km od mojego miejsca). Umówiliśmy się tak, że podrzuci kartę do mojej siorki, ona mu zapłaci a ja sobie ją kiedyś odbiorę. Karta leżała od poprzedniej niedzieli i dziś rano ją odebrałem. Pierwsze co zrobiłem to rozebrałem ją i wyczyściłem. Karta zaplombowana, pasta pod radiatorem to już bardziej proszek. W kanałach turbiny kurz żył swoim życiem. Wymieniam pastę i składam. Gdy skończyłem składać ujrzałem prawdopodobnie przyczynę "usterki". Gość na 90% korzystał z wejścia analogowego DVI z przejściówką na D-SUB. Odkręcone były "gwinty" od zabezpieczenia kabla DVI. Co dalej - gniazdo było delikatnie przestawione względem otworów. Prawdopodobnie w czasie korzystania przejściówka traciła styk z gniazdem. OK, wymarsz na strych i mam ATI Radeon X1300 - dawca brakujących elementów. Dokręcam i widzę jak gniazdo lekko poruszyło się do góry - powinno być gitówka

Składam kompa i przystępuję do testów. Funmark test 2 godziny, wszystko w porządku, temperatura 80 stopni więc dużo ale standardowo jak to blower (w idlu 35-36 stopni w obudowie regnum RG3). Potem godzina w Valley benchmark - nie zauważyłem artefaktów. OK, gramy. Na kompie mam DIRT 3 - godzina grania wszystko w porządku. Wygląda na to, że mam sprawną kartę za 50 zł.

Pozdrawiam nvidie, która na stronach pobierania ma pomylone linki. Wybieram driver type: Standard a to ścierwo generuje link do sterowników DHC. W pewnym momencie myślałem, że karta nie przyjmuje sterownika nawet ale potem postanowiłem pobrać starsza wersję sterownika i ta już działała.

#pcmasterrace #komputery #hardware #gpu

Pobierz vlodek2532 - Odnośnie mojego pytania, które zadałem tydzień temu. 
https://www.wykop...
źródło: comment_HfzCCtkf9X1nh6t3srUunSswRAzB6yLj.jpg
  • 18
@vlodek2532: gratulacje Mireczku!

Karta wygląda na uszkodzoną. Nie kupuj, po co ryzykować

no to lepiej wydac 50 na niedzialajaca karte? Geniusz biznesu z ciebie. Wez te pięc dych spusc w sraczu - efekt taki sam, ale zaoszczedzisz se zamieszania z odbiorem paczki od kuriera.

#!$%@? żeby tak cebulić XD Weź dołóż stówę i kup jakąś działającą kartę


Za 50 zł to sobie w razie czego na ścianie powiesisz :)
@vlodek2532: @WarmWeather:
Miałeś szczęście, więc gratuluję. Ogólnie natomiast głupotą jest kupować uszkodzoną kartę. Wiecie ile jest januszy, którzy dobrze wiedzą że mają kompletnie zepsutą kartą i sprzedają ją pisząc, że nie wiedzą czy działa czy nie szukając jelenia, który pomyśli, że naprawi to za grosze?
@WarmWeather: No cóż, zaryzykował i sam sobie to naprawił, to się chwali. Natomiast osoby, które to odradzały jak najbardziej popieram, bo ryzyko jest za duże ale jeśli kogoś to interesuje i traktuje trochę jako zabawę, bo widzę że ogląda Foresta, to całkiem spoko.
@WarmWeather: A to już kwestia jako takiej mentalności. Uwielbiam ten temat różnic zachód-wschód, bo czytam też często ostatnio reddita. Tam przy takim temacie pewnie delikatnie by mu to odradzili, zapytali czy wie coś o naprawie itd. W każdym razie obie te grupy miałyby dobre zamiary, a realizacja jest już inna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Swoją drogą zakup karty zakończył proces składania ultra-bieda-gejming peceta.

Procek phonem x2 555 z odblokowanym 4 rdzeniem - 15 zł
Płyta staroć z komputera biurowego 60 zł (płyta combo na DDR2 i DDR3 #gimbynieznajo )
Grafika GTX 960 4 GB 50 zł
2x 4 GB DDR3 1600 mhz z aliexpress - 60 zł z kuponami. Do tego nałożone radiatory HyperX bo potrzebowałem zapychacza do kuponu
Dyski jakieś stare z szafy - Samsung