Wpis z mikrobloga

Pewnie niedawno bylo ale szukam aktualnych praktycznych porad w kwestii przelewu pewnej kwoty z pl do uk, wiem ze teraz nie najlepszy moment ale co zrobic, jak na zlosc musiala sie zlotowka oslabic:), moglem posluchac oredownikow kleski na kurs byl 4.80:)
Kwota to powiedzmy 150k zl. Konta mozliwe do uzycia: to mbank i toyota bank (ten trzyma oszczednosci ale pewnie nie nadawalby sie na transfer) w pl i lloyds/halifax/nationwide/RBS w UK. Przygladam sie transferwise, currencyfair, hifx money i z polskich internetowykantor.pl i alior kantor. Ma ktos jakies praktyczne porady? (w kwesti procesu i oplat, np w transferwise wyglada to na stala oplate 11 zl + dobry kurs, jak rozumiem przelewam zl na ich pl konto? a dostaje £ na uk konto, a moze sie myle?). Raczej chcialbym uniknac wynalazkow typu revoult, chyba za duza kwota:)
#uk
  • 15
@kaktusak: przy Transferwise zapłacisz prowizję od kwoty. Dawno nie przelewałem ale jeśli jest to obecnie tylko 11 złotych za przelew takiej sumy to warto. Co do drugiego pytania - tak, wpłacasz pieniądze na ich konto w PL, dostajesz instrukcję co i jak, a oni przelewają kasę na konto w UK. Przeważnie kasa jest na koncie już na drugi dzień.

P.S. Mi pokazuje coś około 800 PLN prowizji za przelew takiej kwoty
@kaktusak Przy takiej kwocie jest duża szansa że serwisy typu Transferwise wstrzymają przelew na pewien czas i poproszą o weryfikację Ciebie lub źródła środków. Jest niewielka szansa, że będzie się to ciągnąć długo. Kantory podpięte do banków są raczej bezpieczniejsze, bo później po prostu puszczasz przelew bank bank - aczkolwiek i po stronie polskiej i po angielskiej może się pojawić konieczność weryfikacji przelewu (zależy na ile to typowa dla Ciebie operacja). W
Licze na prosta operacje typy mbank->polskie konto (posrednika) zamiana (uk konto posrednika)-> lloyds zeby mi zadne transakcje na euro czy inne banki posredniczace sie nie zawieruszly i nie zjadly swoich prowizji po drodze:).
Jako ze lece na swieta to przeszla mi przez mysl akcja typu biore zlotowki, zamieniam je w kantorze na £ i przewoze gotowke w majtkach:) ale potem pewnie bylby problem z wplata tego do banku. Srodki potencjalnie pojda na
@kwiatosz: mam w mbanku rachunek gbp (zeby do niego przelac te £ z alior kantoru?) ale chyba kiedys robilem (dla testow jakies male kwoty) przelewy z niego do uk i nie bylem zadowolony, cos tam ukradli po drodze, boje sie ze przekonwertuja to po drodze na mbank £(w pl)->euro->funty(w uk) lloyds i duzo strace. Jak beda weryfikowac i bede musial poczekac to trudno
@patrol798: cos wczesniej patrzylem i bylo chyba 11 zl ale otworzylem konto i no i widze 0.55% przy probie przelewu, kurs dobry (lepszy niz currencyfair) ale musze obadac po pracy co bedzie najlepsze, moze wczesniej patrzylem na mala kwote.
@kaktusak Przelewalem z tmobilebankowe funty z rachunku w funtach i wszystko doszło, koszt przelewu zapłaciłem w złotówkach jeszcze w tmobilebankowe. Ale nie wiem czy to reguła.
Może możesz sobie wpłacić kartą do konta walutowego pieniądze na brytyjski PayPal i stamtąd przelać do banku? Nie pomyślałem o tym wcześniej, a można wysłać prośbę o pieniądze od rodziny z pp bez prowizji, płacone karta. Nie znam limitów, a pieniądze od rodziny PayPal pozwala wypłacać
Jako ze lece na swieta to przeszla mi przez mysl akcja typu biore zlotowki, zamieniam je w kantorze na £ i przewoze gotowke w majtkach:) ale potem pewnie bylby problem z wplata tego do banku.


@kaktusak: Jak lecisz, to bym tak zrobił. Zobacz, czy w kantorze nie będziesz miał lepszego kursu. Przy takiej kwocie możesz się jeszcze potargować o lepszy kurs. Zwłaszcza jak na święta raczej będą mieć zamiany w drugą
@kaktusak: currencyfair bez problemu przelewalem 200k kasa na drugi dzien roboczy na twoim koncie. Jesli sie nic nie zmienilo to fee jest stale 2funty. Jak zarejestrujesz sie z mojego refa to dodatkowo bodajze 30 euro dostaniemy ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kaktusak: miałem podobna sytuację do Twojej. Gotówka w kieszeń i w samolot. Na raz brałem maksymalny limit jaki można przewieźć bez zgłaszania celnikom(10k euro na osobę). W banku się nic nie pytali skąd pieniądze tylko babka w kasie dała mi ulotki z kretytami mieszkaniowymi( na to wplacalem i tak).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adekad: a nie wiesz jaka jest procedura, jeżeli chcesz zabrać ponad 10 000€? Jak takie zgłoszenie na granicy wygląda? To tylko formalność czy trzeba odpowiadać na dodatkowe pytania?