Wpis z mikrobloga

@Lalo: A mnie to o zawsze nurtuje, po kiego wała naukowcy mieli by kłamać, pchać miliardy dolarów, szekli, franków czy innych walut w budowanie tak misternej i #!$%@? tajemnicy, z generowaniem nie wiem obrazów tworzeniem grafik komputerowych itp. PO CO?

Zamiast zaprzątać sobie głowę robieniem podchodów powinni powiedzieć w prost: dobra tam #!$%@? ziemia jest płaska i tyle na biegunie jest granica jak se chcecie to se idźcie mnie to wali.
@Lalo: No widzę, że sami "eksperci" się wypowiedzieli. A skoro taka dyskusja nad tym samochodem to proszę o Wasze dowody na to , że ziemia jest kulą. Przecież to dla was takie oczywiste. tylko proszę bez durnych wycieczek osobistych.
@KuliG: @MiQ27: Nie jest. Geoida jest teoretyczną powierzchnią, na której potencjał siły ciężkości Ziemi jest stały, równy potencjałowi siły ciężkości na średnim poziomie mórz otwartych i przedłużoną umownie pod powierzchnią lądów tj. powierzchnia w każdym miejscu prostopadła do pionu wyznaczonego przez siłę ciężkości.
@MiQ27: Co rozumiesz przez odchylenie od rzeczywistej powierzchni wyrażone w procentach? Serio nie wiem. Nawet jeśli wykażesz, że są to dwie podobne powierzchnie to nadal to samo można powiedzieć o kuli która jest chyba najczęściej stosowanym przybliżeniem, chociażby w systemach nawigacji. Także nazywając ziemię geoidą masz z grubsza tyle samo racji co mówiąc, że jest kulą. Nie żeby był to poważny błąd ale jak już czepiamy się słówek to czepiajmy się