Wpis z mikrobloga

Pisowska narracja już całkiem namieszała ludziom w głowach xD

Moja mame pracuje w szkole stowarzyszeniowej w Polsce Z (stowarzyszeniowej, bo niestety wójt zdecydował że no jednak nie opłaca się pchać pieniędzy w oświatę i elo płaćcie sobie sami xD). Opowiadała mi że ostatnio cała placówka miała przeboje z jedną Panią, która poczuła się urażona tym że w bibliotece są książki Tokarczuk. Czaicie - baba która skończyła edukację na szkole podstawowej, która nie miała utworów Pani noblistki w ręce, ma do powiedzenia na temat literatury więcej niż komitet noblowski i szwedzka para królewska.

Ponadto, babka napisała z tego powodu skargę do kuratorium i po świętach będą mieli wizytację. xD

#neuropa #bekazpisu #bekazprawakow #tokarczuk #oswiata #polityka
  • 14
@manualnyautomat: komitet noblowski?? Nie oszukuj sam siebie przecież w najlepszym przypadku i tych ludziach dowiedziałeś się miesiąc temu, a ich osiągnięcia wciąż są dla ciebie zagadka. Komitet noblowski to żaden autorytet w dziedzinie literatury. Poza tym nie wpadamy w dogmatyzm, bo słowacki wielkim poetą był?? Każdy ma swoje gusta. A do autorytetów z dystansem.
powiedz to tym którzy wymyślili mowę nienawiści albo tym którzy masowo usuwają konta i kanały z mediów społecznościowych bo ich obrażają.


@matcheek: Mowa nienawiści nie jest "wymyślona".

Co innego nawoływanie do nienawiści, a co innego cenzura polityczna etc.
@GordonL: serio?

Nawolywanie do nienawisci istnieje w KK, ale nie mowa nienawisci. Ja to wiem. Walkowane w wykopie od pieciu lat.
Mowa nienawisci to termin przedsadowego ostracyzmu medialnego niemajaca nic wspolnego ze aspektami prawnymi.
e oszukuj sam siebie przecież w najlepszym przypadku i tych ludziach dowiedziałeś się miesiąc temu


@matcheek: Tak jest z Handke i większością laureatów, jednak Tokarczuk jest Polką, więc tutaj jest bardziej rozpoznawalna. Wałęsę też Polacy rozpoznawali jeszcze zanim dostał Nobla.