Wpis z mikrobloga

Sportowe lata 90. S02E02: 100NX

Dopiero przy szczegółowych oględzinach zdjęcia, które chciałem tutaj wstawić, dostrzegłem, że to targa, a nie coupe. A co mi tam - niech będzie, niech przypomni, że Nissan kiedyś robił wesołe małe autka, a nie geriatryczne SUVy dla zamożnych emerytów.

100NX produkowano w latach 1990-1995. Zastąpił EXA(Pulsar), zastąpiony został Almerą. Dostępne w Europie silniki to głównie 1.6 na gaźniku lub wtrysku, generujące 90-102 KM. Był również silny 2.0 GTI, który legitymował się mocą 143 KM. Rozpędzał się do 210 km/h, a do setki w 8,2 sekundy. Wynik rzetelny, szkoda, że napęd na przód ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Główną atrakcją tego auta był oczywiście zdejmowalny dach, ale po usunięciu którego zostawał łącznik między słupkiem A, a tym kawałkiem blacy przy tylnej szybie, tzw. T-Bar-Roof.

Jak to u Japończyków bywało, auto można było doposażyć w szereg bajerów: podgrzewane fotele, elektryczne szyby, pojemniki na kuki, uchwyt na parasol i wycieraczki lamp przednich.

#rzetelnafura <- do poczytania w tramwaju i autobusie
#samochody #motoryzacja #carspotting #czarneblachy #nissan
DerMirker - Sportowe lata 90. S02E02: 100NX

Dopiero przy szczegółowych oględzinach...

źródło: comment_noZQm9kVm6Wmi76MCheclOeEW49S3X2I.jpg

Pobierz
  • 23
Jak to u Japończyków bywało, auto można było doposażyć w szereg bajerów:..., pojemniki na kuki...


Na ciasteczka znaczy się? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@DerMirker: Japońskie auta z lat 80 i 90tych były albo strasznie nudne, albo strasznie zajebiste. Szkoda, że dziś zostały tylko te nudne ( ͡° ʖ̯ ͡°)

BTW. Miałem Nissana Sunny N14 (bazę dla takiego NX-a) z podstawowym 1,4 i to była niezła rakieta, takie 2.0GTI to musiał być niezły diabeł w tamtym czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DerMirker: Trochę pianki montażowej musiałem napakować w progi, ale poza tym nie było źle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To było moje drugie auto, kupione w 2011 roku za 2000zł, więc domyślasz się pewnie, w jakim było stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale tak czy inaczej - przejechałem nim chyba z 50 tysięcy km i sprzedałem po 3 latach za 1900, więc to był