Wpis z mikrobloga

@janushek film nie jest idealny, ale imo najlepszy, a zarazem najoryginalniejszy z nowej trylogii. Daje dobre podstawy pod rozbudowe uniwersum. A robienia wielkiej tragedii z przywrócenia Sidiousa bym nie robił, w legendach też go przywrócono , zresztą jest to pomysł samego Lucasa ¯_(ツ)_/¯
@janushek: Po prostu ludzie są rozgoryczeni i używają hiperboli, wielkie rzeczy.

@ruchliwy: Jest tak naciągany, że w poprzednich dwóch częściach nie ma nawet mowy o nim. Dopiero, gdy Rian pokazał fucka i ubił Snoke'a, to trzeba było coś wymyślić. Tak oto powstał Chocapic. Tzn. Palpatine

@Tratak: Najoryginalniejszy xDD.
Wszystko można powiedzieć o tym gniocie, ale nie to. To już ten nieszczęsny TLJ Riana był bardzo oryginalny. Nadal fatalny, ale
film jest super dla fana


@ruchliwy: bo jest żałosny, pozbawiony sensu fan service i granie na nostalgi do orginalnej trylogi?

niefana


@ruchliwy: bo są efekty komputerowe jak w co drugim filmie? xD

Trzeba mieć wymagania na poziomie ameby by to się komukolwiek podobało. Żałosny filmik zrobiony na bazie kalkulacji w Excelu co się spodoba największej grupie odbiorców, nawet marvele mają więcej spólnego z sztuką niż ten korporacyjny półprodukt. Jak to
@Tratak: W jakim starym kanonie? Co przez to rozumiesz, pewnie gówniane książki z Expanded Universe? Kto to czytał niby? W filmach zawsze wątek Vadera miał sens. Rozmawiamy o filmach, czyli o ścisłym kanonie, a nie o EU, którego skasowanie było jedyną dobrą rzeczą jaką zrobił Disney. Teraz przenoszą gówno z książek z EU do filmów i to jest tragedia.
@Zuben właśnie grania na nostalgii jest niewiele, i tylko w bardzo ktorkim momentach są odwołania do scen ze starej trylogii, właśnie do powrotu jedi. A jeśli nawet to kompletnie nie przeszkadza to chyba że ktoś się czepia dla czepiania. Fan serwis jest zły? Rozumiem że kolega tylko klasyka kina ukraińskiego?

A dla nie fana bo jest zabawie, bo jest wzruszająco, bo są piękne chwile, i epickie walki, są pożegnania i super lokacje,
@Kosmiczny_pies_Kazak usiądź i posłuchaj, sens jest taki jak był wcześniej. Otwarcie filozoficznego problemu, wzór dla potomków lub ich antagonista, nie wiem czy zauważyłeś ale kylo zrobił dokładnie to co chciał Vader, z czego wynika cała baśń, czyli pokonał śmierć. Sens jest ten sam...

@Zajcu94: czyli w zasadzie dokładnie tak samo jak w 4,5 i 6 części tez się pojawia dopiero na koniec...
usiądź i posłuchaj, sens jest taki jak był wcześniej. Otwarcie filozoficznego problemu, wzór dla potomków lub ich antagonista, nie wiem czy zauważyłeś ale kylo zrobił dokładnie to co chciał Vader, z czego wynika cała baśń, czyli pokonał śmierć. Sens jest ten sam...


@ruchliwy: Co? Zadziwiające, że niektórzy zamiast przyznać się do napisania głupoty wolą wysrać taki bełkot. Sensem historii Vadera było jego odkupienie i realizacja proroctwa. Teraz sensu nie ma w
@ruchliwy: Jakiej argumentacji? To ja dałem ci argumenty. To była historia odkupienia Anakina która teraz nie ma w ogóle sensu, nie ma znaczenia. Sam George Lucas mówił, że to jest historia odkupienia Anakina. Ofiara Vadera, wiara Luka w odkupienie ojca nie ma znaczenia, bo nie pokonali imperatora. To nigdy nie była historia o pokonaniu śmierci xD. Spłodziłeś straszny bełkot "Otwarcie filozoficznego problemu, wzór dla potomków lub ich antagonista," - wtf? Co
@Kosmiczny_pies_Kazak: Ale to ze imperator powrócił w żaden sposób nie wpływa na historię Anakina przecież. Nie miał on wpływu na to czy Palpatin zginął czy nie. Wszyscy myśleli, że się udało to się udało. Sens czyjegoś życia trzeba patrzeć z perspektywy tego życia. Uratował syna - tak, wrócił na jasną stronę - tak, pokonał imperium - tak. Misja wykonana. Umarł, więc koniec historii. Analogicznie to, że ja kiedyś umrę nie znaczy,