Wpis z mikrobloga

Próbuję zrobić background service w Ionicu, znalazłem taki plugin https://ionicframework.com/docs/native/background-mode ale uzyskany efekt to:
1. Wiszące powiadomienie na Androidzie, którego nie da się zamknąć (coś jak dymki chatu messengera) po to aby podtrzymywać aplikację w tle. Natomiast task w tle faktycznie działa i nie jest zamykany nawet z managera aplikacji.
2. Brak powiadomienia, po wyjściu z aplikacji task działa w tle ale zamknięcie z managera aplikacji zatrzymuje task w tle.

Jest jakiś sposób na to aby powiadomienia nie było i równocześnie po zamknięciu aplikacji task wciąż działał w tle? Za wiele innych pluginów nie znalazłem albo robią to samo. Ogólnie możemy założyć, że co 5 minut muszę sprawdzić lokalizację użytkownika i jeśli jest blisko jakiegoś miejsca to wysłać powiadomienie, nie zależnie od tego czy ma odpaloną apkę czy nie.

#ionic #cordova #angular #pwa #android #ios
  • 5
@greggy: niestety nie... Ale sprawdzam obecnie możliwości Fluttera, background service jeszcze nie testowałem ale szukając na szybko na yt widzę że jest to możliwe tak jak opisałem. Tam mamy dostęp bezpośrednio do manifestu androida i możemy rejestrować service...
@mrMatie: nie ogarnąłem, poszedłem w stronę Fluttera zamiast Ionica, a w międzyczasie ten case przestał być wymagany... We Flutterze masz dostęp do natywnego kodu, więc teoretycznie jest łatwiej, ale tak na szybko czytając (bo głównie z tego względu poszedłem w stronę Fluttera) to nawet natywnie te taski w tle od któreś wersji Androida są strasznie problemowe i system je na siłę chce ubijać :(