Wpis z mikrobloga

@MolibdenowyTadeusz A, bo to jakiś sarkazm był, sorry, nie ogarnąłem xD jestem na jednej vagowej grupie i widzę jak ludzie się srają czasem o te oleje, bo to oni będą to później kupować jako 10letnie używki. Zabawna sytuacja, bo mam wśród bliskich znajomych golfa R i BMW M2 i tam olej jest zmieniany co 3kkm max (zazwyczaj nie przekracza 1.5k) bo auta są często katowane po torach i tu z kolei też
@Qullion wszystko na filtrze zostało. W kazdym aucie ktore nowe zaczynalem eksplowatowac.

Już jeden oszołom na grupie vw rozcinał filtr i szukał opiłków zeby cos udowodnic to znalazl ale opilki z obudowy i ciecia brzeszczotem xD
@MolibdenowyTadeusz Ja u siebie zmieniam co 10k max, auto cywilne, jak popada to czasem zrobi rondo bokiem i tyle, poza tym jezdzone dość dynamicznie. Tu mi z kolei na grupach pisali że mogę przesunąć interwał na 12-13k, jakby te #!$%@? 2-3kkm robiły jakaś spektakularna różnicę xD nigdy nie zrozumiem tej sraczki, o ile ktoś nie bierze nówki i nie planuje nią jeździć 15 lat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam gwarancję na 5 lat, co będę dokladal i płacił za częstsze wymiany olejów? Jeździ, dopiero teraz wywaliłem dwie oryginalne opony letnie. Z ciekawostek to udało mi się go rozpędzić do 219 km/h.
@tomaszq nikt już nie jeździ tak samochodem. 5-6 maks lat i won sprzedajesz. A juz kisne srodze jak ktos kupuje paździerz 12 letni i odjebuje wielki taniec godowy z olejami gdzie pierwszych 2 wlascicieli na to miało wywalone i zmieniali co 30kkm. Tak przejechali 260kkm i silnik zyje i ma sie dobrze xD
@MolibdenowyTadeusz Bez przesady, są tacy ludzie dalej, sam znam kilka osób które jak kupują to, o ile nie umrze, minimum 10 lat na auto.
Co do tańca godowego, kupiłem swoje jako 12latka, przeskoczyłem z castrola 5w30 na Shella 5w40 (z racji mojej nieco intensywnej eksploatacji od czasu do czasu) wraz z płukanka, zmieniłem olej w skrzyni i dyfrze (to też szok, wszyscy się dziwili po #!$%@? tam olej ruszać i że szkoda