Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@martix437: jestem bardzo związany z rynkiem i powiem Ci tak: to jest bardzo dobre rozwiązanie dla Polski. Ze wszechmiar. Ale ludzie boją się odoru i ktoś kto twierdzi że to nie śmierdzi albo kłamie, albo nie wie o czym mówi. Sam biogaz śmierdzi i to mocno, ale on nie ma prawa się nigdzie ulatniać. I tutaj januszerka nie ma nic do tego. To co śmierdzi to składowanie substratów - i tu
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@raFFcio: Drezdenko. Mieszkańcy mocno protestują aby nie powstała i jako główne argumenty podają smród bo to jakoś blisko jednej wioski ma być i drugi że się nie opłaca tutaj tego stawiać bo nie ma żadnego dużego gospodarstwa w gminie i prawdopodobnie będą przywozić z Niemiec te substraty. A też nie wiadomo czy substraty będą pochodzenia zwierzęcego czy tylko roślinnego jak na razie twierdzą.
@martix437: Czyli standardowo. Żadnych faktów, nie znają się i tylko powtarzają dyrdymały. Nikt z Niemiec woził substratów nie będzie, moim zdaniem za daleko. Ale też nie będzie tak, że bez zwierzęcych się obędzie.
W chwili obecnej nie kojarzę niedaleko jakiejś biogazowni. Poproście inwestora żeby zorganizował wyjazd autokarem na jakąś podobną biogazownię niedaleko to sobie sami zobaczycie.
Zaznaczam tylko jedno: ja nie jestem ekspertem od biogazowni samej w sobie (od technologii czy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@raFFcio: był wyjazd na Litwę do innej biogazowni tego inwestora i podobno wszystko spoko było. Mieszkańcy mówią że odór lekki latem. 2MW z biogazowni to sporo? Jakie generatory są najczęściej stosowane? Masz stronę internetową z katalogiem? Jak tak możesz podesłać na pw?
@martix437: Jak na biogazownię w Polsce - sporo. Jest może kilka większych, ale 2 MW to jest ścisła czołówka. Jakie generatory to zależy od inwestora. Może być jeden o takiej mocy, dwa po połowie albo 3 lub więcej mniejszych. Jeżeli mowa o takich dużych (liczmy że będą dwa) to najczęściej MWM, Jenbacher albo CAT. A kto jest producentem zespołu to inna sprawa - bo wymienione firmy produkują silniki. Katalogu jako takiego