Wpis z mikrobloga

#paypal #scam #oszustwo

Jakiś miesiąc temu sprzedawałem wirtualną walutę w grze online do jednego typa z USA. Robiąc płatności w PP, mamy do wyboru opcje Good & Services i Friends & Family. W grach online robiąc transakcje zazwyczaj używa się tego drugiego, bo w przypadku pierwszej opcji kupujący może zawnioskować o zwrot pieniędzy i ciężko jest udowodnić, że dało się kupującemu coś wirtualnego (brak trackingu, czy innych dowodów jak w przypadku transakcji np. na Ebay). Sprawy takie w 95% rozpatrywane są na korzyść kupującego a Ty zostajesz bez pieniędzy i bez przedmiotu z gry.

Z racji, że kupujący wysyłał gotówkę do nieznajomego - do mnie - umówiliśmy się (o zgrozo, "dla jego bezpieczeństwa"), na kilka mniejszych transakcji zamiast jednej dużej. Były to kolejno 3 transakcje po 70$ i dwa dni później 3 x 140$. Wszystko pięknie. Po otrzymaniu pieniędzy przekazywałem walutę w grze i obaj byliśmy zadowoleni, tak przynajmniej mi się wydawało...

Sprawa nabrała obrotu 2 tygodnie temu, kiedy kupujący zaczął otwierać sprawy na PayPal, twierdząc, że były to płatności NIEAUTORYZOWANE przez niego. Początkowo, po dostarczeniu screenów rozmów z Facebooka i opisaniu sytuacji, PayPal zamknął sprawę i zwrócił mi zamrożone pieniądze. Udetchnąłem z ulgą, ale najgorsze miało dopiero nadejść...

Jak się okazało, oszust poszedł do swojej instytucji finansowej i zgłosił wszystkie 6 transakcji jako nieautoryzowane. Nie mam pojęcia jak wygląda taki proces w USA, ale uwierzyli mu, po czym bank skontaktował się z PayPalem i otworzyli sprawę ponownie. Tutaj mimo ponownego tłumaczenia i przedstawienia dowodów, PP wypiął się na mnie i stwierdził, że nie może pokryć tej płatności.

Dzwoniłem na infolinię, jednak z tego co się dowiedziałem małe mam szansę na odzyskanie tych pieniędzy. Jeśli nie ureguluję zaległości na koncie PP na kwotę ponad 2000zł, za około 45 dni odezwie się do mnie firma windykacyjna.

Odezwały się do mnie 2 inne osoby, które w ostatnim czasie zostały tak samo potraktowane przez tego kupującego. Z góry widać, że była to zorganizowana i przemyślana akcja od samego początku. Dziwi mnie jednak to, że z taką łątwością był w stanie odzyskać pieniądze z banku i okraść niczemu winnych ludzi. Tutaj zgłaszam się do Was - czy widzicie jakiekolwiek wyjście z tej sytuacji? Co byście zrobili na moim miejscu? PayPal sam stwierdził, że nie jest w stanie mi za dużo pomóc. Myślałem o zgłoszeniu oszustwa na policję, jednak czy naprawdę będą w stanie zdziałać coś oszustowi zza oceanu?

PS. Saldo na koncie PayPal wynosi niecałe -2k, ponieważ miałem kilka wpływów na konto po zgłoszeniu tych spraw, co od razu pokryło część debetu.
czarnuch2301 - #paypal #scam #oszustwo

Jakiś miesiąc temu sprzedawałem wirtualną w...

źródło: comment_J86pUo2wcMVYiGlFFtRiyKn5sdQ3MRTJ.jpg

Pobierz
  • 5
@czarnuch2301: Jeśli piszesz prawdę, to nie masz tak naprawdę się czym przejmować, bo domyślam się, że pieniądze zawczasu już wypłaciłeś i stąd debet. Jedynie stracisz możliwość korzystania z PayPala, ale racja jest po twojej stronie. Jeśl będą chcieli cię windykować, to jedynie przez komornika, bo inne metody są zabronione prawem. W twojej sytuacji jedynie założyłbym profil w e-sądzie, dzięki czemu otrzymasz powiadomienie, jeśli ktoś wniósłby przeciwko tobie sprawę w trybie uproszczonym.
@Setral: Wszystko co napisalem to prawda. Na poczatku wpadlem nawet na podobny pomysl do Twojego, zeby po prostu przestac korzystac z PayPala, niech sobie ten debet tam lezy, #!$%@? z nimi. Chcialem nawet odpiac swoje konto bankowe i karte od konta na PP, ale nie moge, z racji tego, ze nie jest uregulowane. No ale to tez jeszcze nie koniec swiata, moge po prostu przestac uzywac te karte.
Tylko wlasnie jak
@czarnuch2301: A propos: https://www.wykop.pl/link/5285765/jak-stracilem-na-paypal-4200-usd/
Sens jest, zawsze jest szansa, że coś zrobią, a jak nie to chociaż spróbujesz.
Zgłębiłem temat windykacji PayPala i z tego co czytałem -
https://forumprawne.org/amp.php?t=500456 oszuści na spółkę z PayPalem działają tak od lat i PayPal nigdy nie składa pozwu, a tylko przekazuje dług do firmy Arvato, która nic nie może. Będą tylko straszyć co jakiś czas mailami co to się nie stanie jak nie zapłacisz i
@Setral: Uff miejmy nadzieje ze jest tak jak mówisz , bo sam zostałem oscamowany wymiana kryptowalut na Paypalu. Z racji iż nigdy nie miałem do czynienia z windykacja to trochę się obesralem, ale jak na razie cisza i miejmy nadzieje ze tak zostanie. PayPal nadaje się tylko do kupowania fizycznych rzeczy tak właściwie