Wpis z mikrobloga

Tworzę sobie listę książek na kolejny rok. Rzecz w tym, że całkowicie odeszłam od powieści i skupiam się raczej na lekturach, z których mogę się czegoś nauczyć. Możecie polecić coś ciekawego? Mogą być też książki anglojęzyczne, często kupuję na Amazonie wersje ebookowe.

Tematy, które mnie interesują są ogólnie humanistyczne, czyli:

- społeczeństwo i polityka (lektury typu The Madness of Crowds czy Zderzenie Cywilizacji, autorstwa Huntingtona)
- trochę historii amerykańskiej (książki o Ojcach Założycielach)
- trochę historii związanej z komunizmem i pierwszą wojną światową (raczej pod kątem polityki i zmian społecznych, a nie dat bitew czy zawiłości militarnych)
- trochę medycyny/psychologii/psychiatrii (w ubiegłym roku czytałam książki napisane przez patologów, książki o ciekawostkach działania ludzkiego mózgu, czy też o hormonach)

Co mnie zupełnie nie interesuje:
- rzeczy związane z naukami ścisłymi, fizyką, programowaniem, ekonomią, wszelkiego rodzaju cyferkami ;D

Nawet jeżeli wyciągnę z tego posta jedną fajną rekomendację, to będę zadowolona. A wy jakie macie plany czytelnicze na kolejny rok?

#ksiazki #czytajzwykopem #kindle
źródło: comment_nxIYQN3Scnl8NdSuySRVi9o92JMhdODN.jpg
  • 14
@BarkaMleczna:

Gry wywiadów - KŁAMSTWO I PODSTĘP WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE - Mirosław Minkina, Beata Gałek

Wojna szyfrów. Amerykańcy łamacze kodów i sekretna wojna ze Związkiem Sowieckim - Stephen Budiansky

Kopalnie talentów - Rasmus Ankersen

Bohaterowie, renegaci, zdrajcy… - Paweł Wieczorkiewicz

Pacyfik i Eurazja. O wojnie - Jacek Bartosiak

Psychologia wojny. Strach i odwaga na polu bitwy

Lubliniec.pl : cicho i skutecznie. Tajemnice najstarszej jednostki specjalnej Wojska Polskiego

Wojownicy cienia - Tom
@BarkaMleczna:
Najprościej mówiąc: serwis społecznościowy skupiony wokół książek.
Zapisuję sobie tam książki które przeczytałem i chcę przeczytać (taka wirtualna półka).

Jednocześnie też widzę jakie książki czytają moi znajomi co daje dodatkową inspirację.

Stosuję tam też jedną zasadę: staram się nie czytać książek z oceną poniżej 4.0 (bardzo dobrze się sprawdza).
- trochę historii związanej z komunizmem i pierwszą wojną światową (raczej pod kątem polityki i zmian społecznych, a nie dat bitew czy zawiłości militarnych)


@BarkaMleczna:
Zmiany społeczne obserwowane oczyma ludzi podlegających tym zmianom:
(Dużo literatury kresowej i szczypta analizy przez współczesnych historyków)

Na skraju imperium
Pamiętnik Włościanina
Ziemia której nigdy nie zobaczysz
Atlantyda Opowieść o Wielkim Księstwie Bałaku (plus druga część: Ziemia księżycowa)
Nadberezyńcy
Nawiało nam burzę
Puklerz Mohorta
Siódmy Milion