Wpis z mikrobloga

Nakładamy profil na szkic 3D ramy oraz bardzo krótko o tym jak sprawdzić co z przygotowaną konstrukcją dzieje się po przyłożeniu obciążenia

Przedstawiam drugą część materiału polegającego na nałożeniu profilów rurowych na przygotowany przestrzenny szkielet ramy pojazdu podobnego do formuły SAE oraz szybki pokaz w jaki sposób przeprowadzać statyczną, liniową analizę wytrzymałościową w module Simulation. Pierwszy segment ramy został dokładnie przedstawiony ze zwróceniem uwagi na niektóre aspekty dopasowywania kształtowników, zaś kolejne segmenty ramy zostały przedstawione w sposób przyspieszony.
W ostatnim etapie materiału przedstawiam krótki i szybki wstęp do tego jak wykonać uproszczoną analizę wytrzymałościową przestrzennej konstrukcji ramowej, jak uzyskać wykresy momentów gnących oraz sił tnących dla wybranego elementu oraz w jaki sposób odczytać wartości reakcji sił i momentów dla wybranego węzła.
W tym nagraniu posługuję się bardzo prostym słownictwem, dlatego dokładniejsze wyjaśnienie aspektów związanych z tym, np. jak działa mechanizm generowania siatki i obliczeń ram zostanie omówione w oddzielnym materiale w przyszłości.

Zapraszam: [[#89] Rama 3D - nakładanie profilów oraz podstawy do analizy kratownic w SolidWorks Simulation](https://youtu.be/g_dqAHu9adg)
Strona Inżynier Programista na FB

#inzynierprogramista #inzynieria #mechanika #cad #solidworks #studbaza #pracbaza #youtube #modelowanie3d #gruparatowaniapoziomu
Pobierz InzynierProgramista - Nakładamy profil na szkic 3D ramy oraz bardzo krótko o tym jak ...
źródło: comment_22RGlchw9wvS76p1LOGnGMnF6UWZ9tMF.jpg
  • 7
@Stratocaster00: Bardzo dobry pomysł, ale mam pewną propozycję: w pierwszej kolejności przygotować materiał o typach - wymiarach elementów MES, a dopiero po tym przygotować nagranie jakie prawa do stopni swobody obowiązują w poszczególnych typach - wymiarach. Może wtedy byłoby lepsze kompendium wiedzy i lepiej uporządkowane.
A w przyszłości kto wie, może jeszcze jakieś inne materiały związane z jakością, błędami przy generowaniu elementów.
edit
Zapomniałem jeszcze dodać, że istnieje dość ważny aspekt
@InzynierProgramista:

Jak już masz zamiar mówić szerzej o MES i tworzeniu siatek to pasuje wspomnieć co najmniej o:
- różnych kształtach elementów
- liczbach węzłów w elemencie
- gęstości siatki
- unikaniu bardzo "przekoszonych" elementów odbiegających kształtem od podstawowego.

Wszystko zależy jak bardzo chcesz rozbudować tematykę MES. Tylko tu to raczej takie bardzo szczegółowe informacje będą przydatne użytkownikom ANSYSA, Abaqus, Hypermesh i pokrewnych programów.
@1001001: Pierwsze dwa podpunkty są jakby uzależnione od siebie, więc to byłoby to co sugerowałem we wcześniejszej wypowiedzi - poopowiadać o tym w pierwszym materiale dotyczącym siatek. Natomiast gęstości siatki chciałbym ugryźć w nawiązaniu do przesztywnień pomiędzy TRI (TET) a QUAD (HEX), tylko problem czy uda mi się to poopowiadać tylko w teorii, czy dam rady zrobić jakiś przykład.
Co do rozbudowania: raczej płytko. Sam nie mam kto wie jak zaawansowanej
@elemelek20: Moja stacja na której przygotowuję materiały jest już bardzo zaawansowana wiekowo, dlatego za bardzo nie widzę sensu przerabiać Windowsa 7 na Windowsa 10, bo nie wiem jak to wszystko będzie działać. Natomiast brak aktualizacji mnie nie przeraża, gdyż tego systemu używam w zasadzie tylko pod kanał. Do celów zwykłych, codziennych korzystam z dystrybucji linuksowej.