Wpis z mikrobloga

673 - 1 = 672

Tytuł: Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych
Autor: Matthew Walker
Gatunek: #popularnonaukowe #medycyna
★★★★★★★★★

Zawsze uwielbiałam spać, ale po tej książce jeszcze bardziej ()
Mimo, że zawsze byłam świadoma dobroci płynących ze snu, to ta książka uświadomiła mnie, że nadal robię wiele błędów w tej dziedzinie. A co to dopiero za "game changer" musi być dla ludzi, którzy śpią po 5h dziennie, bo oni są tacy efektywni-i-nie-mają-czasu-na-spanie

Jest w niej mega dużo faktów i badań, żebyście mogli w końcu powiedzieć cioci Halince, czemu nie każdemu, kto rano wstaje temu pan bóg daje, albo żeby zrozumieć, czemu wasz wujek potrzebuje popołudniowej drzemki i dlaczego wasze nastoletnie dziecko musi iść spać później od rodzica. Patrzy na sen z każdej strony: ewolucyjnej, społecznej, zdrowotnej.

Konkluzje książki są za to smutne. Okazuje się, że wiele z problemów naszego społeczeństwa i naszych osobistych wynika ze słabej higieny snu (która staje się coraz gorsza)

#bookmeter
p.....z - 673 - 1 = 672

Tytuł: Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń senn...

źródło: comment_yVaNc1QDuxdlaHOhaYajtnSJBLY1WP0j.jpg

Pobierz
  • 2
@Regis86: nie powiedziałabym, że statystycy i matematycy to osoby, które zajmują się zawodowo tematem, ale niemniej to ważny głos w dyskusji. Brakuje mi jednego skoncentrowanego miejsca, które zbierało by takie dyskusje o książkach. Na goodreads piszą nienaukowcy, a najwięcej polubień dostają komentarze o tym, że autor zapomniał wspomnieć o cisgender.
Dzięki za ten link! Poznałam 2 fajne blogi, które sobie poczytam.