Wpis z mikrobloga

Iran często nawiedzają trzęsienia ziemi (co kilka miesięcy), ale ostatnio są co kilka dni. Coś czuję, że Iran już posiada broń atomową (w postaci zwykłej bomby) i jest testowana pod ziemią. Dlatego Trump odpuścił i jeszcze zaproponował nowe otwarcie w stosunkach. Jedyne pytanie jakie pozostaje to jak głęboko epicentra ostatnich trzęsień znajdowały się pod ziemią. Znalazłem informacje tylko o ostatnim trzęsieniu, które było stosunkowo płytkie. Może być tak, że wszystkie były bardzo płytko i stąd prowokacja Amerykanów, aby szybko zaatakować Iran. Jednak ostatnie dwa trzęsienia (testy bomby) ich skutecznie odstraszyły od eskalacji konfliktu.

Dzień przed śmiercią Sulejmaniego proszę bardzo, trzęsienie ziemi:
Trzęsienie ziemi o sile 5,5
29 km od: Sangan, Chorasan-e Rezawi, Iran · 2 sty, 05:29

W dzień odwetu Iranu:
Pierwsze:
Trzęsienie ziemi o sile 4,9
19 km od: Abad, Buszehr, Iran · 03:20
Drugie, w tym samym miejscu:
Trzęsienie ziemi o sile 4,5
10 km od: Abad, Buszehr, Iran · 04:19

Nad ranem w południowej części Iranu, ok. 60 kilometrów od elektrowni jądrowej, doszło do silnego trzęsienia ziemi.

Według amerykańskiej agencji zajmującej się monitorowaniem ruchów sejsmicznych (United States Geological Survey), do trzęsienia ziemi o magnitudzie 4,5 doszło na głębokości ok. 10 kilometrów. Zjawisko nastąpiło około 10 km na południowy wschód od miasta Borazdżan o godzinie 4.19 czasu polskiego.

Powyżej opis ostatniego trzęsienia ziemi. Co ciekawe epicentrum znajdowało się zaledwie na głębokości 10 km (około, mogło być więcej lub mniej), a Rosjanie już w 1970 roku robili odwierty na 12 kilometrów. Korea Północna zaczynała w podobny sposób od głębokości 10 kilometrów, czyli też musiała dokonać podobnego odwiertu, i siła trzęsienia była o podobnej sile: https://poranny.pl/korea-polnocna-wybuch-bomby-wodorowej-wywolal-trzesienie-ziemi-wideo/ar/9259005

Kilka dni wcześniej (27.12.2019) też w pobliżu elektrowni (być może tej samej) nastąpiło trzęsienie o podobnej sile i też 60 kilometrów od elektrowni:
https://www.o2.pl/artykul/trzesienie-ziemi-w-iranie-niebezpiecznie-blisko-elektrowni-jadrowej-6461135367506049a

Sprawa jest warta głębszej analizy i odszukania epicentrum wszystkich trzęsień z ostatnich dni.

#iran #teoriespiskowe
  • 14
@powrotowiec: Koreańska, czyli ta cytowana na 10 km głębokości nie była do rozpoznania, co innego kolejne, które epicentra miały na powierzchni ziemi, ale gdzieś w głębi gór. Do tego Korea od razu się przyznała, że przeprowadziła udany test. Nie wiem jak było z Pakistanem.

Do tego masz wybory, więc jeszcze tego brakuje, aby straszyć opinię publiczną. Tak jak pisałem, warto się zainteresować tematem i odszukać informację o głębokości każdego epicentrum. To
@powrotowiec: Piękne narzędzie, ile trzęsień ziemi na głębokości 10 km, w tym wszystkie wymienione w ostatnim czasie. Ale myślę, że to są tak płytkie trzęsienia, że oznaczają do 10 km, a dalej nie da się wykryć. O dziwo było ich dużo więcej. Praktycznie wszystkie na terenie Iranu są do głębokości 10 km, tym bardziej teoria spiskowa nabiera sensu.
@bombastick: Nie wiem, ale zobacz na to: 60 of 148 earthquakes in map area. Czyli prawie co drugie trzęsienie na Ziemi było na terenie Iranu, w tym 53 na głębokości 10 km, a jak teraz patrzę to mierzą niżej też, są na 7 i 9 km jeszcze. Chociaż zakładam, że 10 km to tylko przybliżenie. W ogóle, wszystkie trzęsienia na Ziemi są tylko i wyłącznie w tym rejonie, a może to
@Wierzbik: Jeśli zakładamy, że dopiero teraz zrozumiano, że Iran posiada broń atomową to jest kilka możliwości. Tutaj kluczem są wybory, a posiadanie przez Iran broni atomowej to jak przyznanie się do porażki. Tym bardziej jeśli domyślono się tego po zabiciu tego generała. Wtedy opinia publiczna dowiedziałaby się, że idzie na wojnę z mocarstwem atomowym i już nikt nie jest bezpieczny.

A dlaczego Iran jeszcze tego nie ogłosił? Może nie jest na